Žižkov vyhrál na Bohemians a je už tři body od záchrany

30. 3. 2012 22:15
Bohemians 1905 - Žižkov 1:2 (1:0)
Bohemians prodloužili své výsledkové trápení, nepomohl jim ani Radek Sňozík
Bohemians prodloužili své výsledkové trápení, nepomohl jim ani Radek Sňozík | Foto: Eduard Erben

Praha - Fotbalisté Viktorie Žižkov otočili v rámci 23. kola Gambrinus ligy pražské derby na hřišti Bohemians 1905, když v Edenu zvítězili 2:1 a po druhé výhře v řadě ztrácejí už jen tři body na čtrnáctou příčku, která by jim zajistila záchranu.

Třináctí Bohemians, kteří prodloužili sérii bez vítězství na čtrnáct zápasů, naopak nevyužili šanci bodově si pomoci v záchranářském boji. Na patnáctou Ostravu mají náskok stále pěti bodů.

Žižkov sice prohrával od 33. minuty, kdy se trefil po přímém kopu obránce Martin Cseh, v 62. minutě však vyrovnal střídající útočník Richard Kalod a o výhře hostujícího týmu rozhodl v 86. minutě žižkovský kapitán Jiří Valenta.

Jablonec v poháru rozstřílel Budějovice a jde na Spartu
Pískal sudí pro mafii? Peltův svaz už dal kauzu policii

Klokani se snažili neradostnou bilanci hned od úvodu zlomit, nejprve však z malého vápna minul bránu Borek, mimo skončila i střela Bartka.

Ve 33. minutě se však Budínského přímý kop dostal až na zadní tyč k osamocenému Csehovi a slovenský stoper hlavičkou překonal brankáře Koláře. Připsal si tak první ligový gól v kariéře.

I v úvodu druhé půle měli Bohemians navrch, Kolář však v 50. minutě střelu Krajáka zlikvidoval.

Žižkov o sobě nechal slyšet deset minut po přestávce, střelu Sivriče však Sňozík vyrazil na roh. Hned vzápětí napřáhl z hranice šestnáctky Valenta, tečovaná střela však skončila těsně vedle brány.

V 62. minutě však už se hosté radovali, když se po Slobodově centru trefil hlavou Kalod.

V závěru zápasu mohl zařídit klokanům výhru Kaufman a Borek, jejich střely však žižkovská obrana srazila mimo bránu. Logicky tak přišel trest na druhé straně, když Valenta namířil střelu z dvaceti metrů přesně do rohu brány.

Výsledek:

Bohemians 1905 - Viktoria Žižkov 1:2 (1:0)

Branky: 33. Cseh - 62. Kalod, 86. Valenta. Rozhodčí: K. Hrubeš - T. Kovařík, Handlíř. ŽK: Bartek, Jindřišek - Sloboda, Valenta, Kropík. Diváci: 2558.
Bohemians 1905: Sňozík - Jindřišek (87. Orolín), Lukáš, Cseh, Bartek - Moravec, Budínský, Abraham, Borek, Kraják (90. Vyhnal) - Hartig (67. Kaufman). Trenér: Weber.
Žižkov: Kolář - Bartl, Kiidron, Kropík, Slodowy - Sivrič (90. Nakamura), Kotyza (85. Tenno), Sloboda, Valenta, Milosavljev - Jurčo (53. Kalod). Trenér: Nádvorník.