reklama

Zklamaní Chorvaté hovoří po vyřazení o debaklu generace

FOTO Bohové byli vyslyšeni, Brazílie na domácím MS jde dál Prohlédněte si fotografie ze závěrečných zápasů skupin A a B na fotbalovém MS v Brazílii. Foto: Reuters
Po včerejší porážce s Mexikem a vyřazení z MS zavládl v Chorvatsku smutek. Jejich tým tak znovu nepostoupil ze základní skupiny šampionátu.

Záhřeb - Po včerejší porážce s Mexikem a vyřazení z MS zavládl v Chorvatsku smutek. Jejich tým tak znovu nepostoupil ze základní skupiny šampionátu a čekání na play off od turnaje v roce 1998 ve Francii tak pokračuje.

Chorvatům je porážky s Mexikem 0:3 líto, ale na druhou stranu jsou si vědomi toho, že soupeř byl lepší.

"Je to debakl jedné generace," píše nejčtenější webový portál Indeks.

Ještě dál jde server Jutarnji: "Katastrofa, nejdůležitější zápas za posledních deset let odehrála naše reprezentace snad nejhůř, jak mohla. Je to konec jedné generace symbolizované jmény jako Pletikosa, Čorluka, Srna nebo Olič.“

Komentáře chorvatských médií k duelu hraném v Recife se shodují na tom, že Mexičané předvedli postupnou destrukci jihoslovanského týmu, proti čemuž svěřenci kouče Niko Kovače nenašli protizbraň.

"S výjimkou prvních dvaceti minut se našemu týmu nepodařilo vnutit Mexičanům svoji hru. Byli lepší a přejme jim úspěch. Proti Nizozemcům nejsou bez šance," uzavřely stránky T-portal.

reklama