reklama

Zklamaný Škoda: Dal jsem hezký gól, ale byl k ničemu

Milan Škoda Milan Škoda autor: Milan Kammermayer
Slávistický útočník Milan Škoda byl po derby zklamaný, že jeho gól k ničemu nevedl.

Praha - Velmi blízko byli fotbalisté Slavie k překvapivému výsledku. Na Letné v pražském derby v sobotu vedli až do 66. minuty 1:0, nakonec ale gólem v závěru prohráli se Spartou 1:2.

Není divu, že po zápase byli sešívaní hodně skleslí. Asi nejvíce pak střelec úvodního gólu Milan Škoda, který si už ve čtvrté minutě zápasu povodil Holka i Brabce a prostřelil Štěcha.

"Gól to byl možná hezký, ale k ničemu. Nemáme nic, takže mě ten gól vůbec netěší," řekl po zápase novinářům.

Žádný velký kumšt prý v jeho brzké trefě nebyl. "Byl v tom i kus štěstí. Uvolnil jsem se u lajny a šel do vápna. Měl jsem prostor a viděl, že tam někdo nabíhá. Ale zkusil jsem udělat kličku dovnitř a prostřelil jsem Štěcha," popsal svou branku.

Škoda: Po přestávce nám možná došly síly

Škodových příležitostí pak bylo víc, ve 33. minutě dokonce trefil břevno po dalekonosné ráně. "To byla smůla. V první půli jsme měli dost šancí, ve druhém jsme šli sami na bránu. Dá se to brát jako zlom, kdybychom dali na 2:0, domácí už by to měli hodně těžké. Ale bohužel jsme druhý gól nepřidali," uvedl.

Místo toho Sparta díky Lafatovi vyrovnala a v závěru Brabec dokonal obrat. "Sparta nás v druhém poločase zatlačila, měla tam plno střel, bylo to těžký. Ale i to se dá ubránit. Bohužel už jsme po přestávce nebyli tak aktivní dopředu. Už jsme asi neměli tolik sil, abychom šli dopředu."

Stejně smutný byl po závěrečném hvizdu také zkušený záložník Karel Piták. "Výsledek je pro nás krutý, měli jsme to skvěle rozehrané. V prvním poločasu jsme měli i další šance, trefili jsme břevno, bohužel jsme to neproměnili. I druhý poločas jsme celkem začali dobře, měli jsme tam stoprocentní šanci, bohužel jsme nedali."

Piták: Lafi z malého vápna gól dá, my ne

Kde byl podle něho největší rozdíl mezi Spartou a Slavií? Byla to právě efektivita. "Jdeme sami na bránu, máme to na malém vápně, to tam musíme dorvat. Lafi (David Lafata) z toho dá góly, my bohužel ne. Dá se říct, že jsme je do nějakých stoprocentních šancí ani nepouštěli a bohužel jsme to stejně neuhráli," postěžoval si Piták.

Slavia tak připsala už čtvrtou jarní porážku a v tabulce jí tak dál bude patřit až 12. místo. To i přesto, že více jak poločas na úřadujícím mistrem vedla.

"V první půli jsme zahráli dobře, ale stejně nám to nic nepřineslo. Nemáme ani bod a odjíždíme zklamaní. A z posledních čtyř zápasů jsme třikrát dostali gól v poslední minutě," upozorňuje Škoda na fakt, na kterém by měli sešívaní do příště zapracovat.

V příštím utkání přivítá Slavia v domácím utkání Jihlavu, která je dvě příčky nad ní a tam už by tak další ztráta bodů byla pro svěřence Miroslava Beránka opravdu citelná.

reklama