reklama

Zlatý míč nás nezajímá, řekli Italové. Nehlasovali kvůli absenci Buffona

Gianluigi Buffon. Gianluigi Buffon. autor: Reuters
Trenér italské reprezentace Antonio Conte a kapitán "squadry azzury" Gianluigi Buffon nehlasovali v anketě Zlatý míč FIFA pro nejlepšího fotbalistu světa, aby tak vyjádřili protest proti absenci Buffona na seznamu kandidátů.

Řím - Trenér italské reprezentace Antonio Conte a kapitán "squadry azzury" Gianluigi Buffon nehlasovali v anketě Zlatý míč FIFA pro nejlepšího fotbalistu světa, aby tak vyjádřili protest proti absenci Buffona na seznamu kandidátů. Podle italských médií, jejichž zástupci poslali svůj hlas vítěznému Argentinci Lionelu Messimu, tak učinili z rozhodnutí tamního svazu.

Sedmatřicetiletý Buffon chyběl už na prvním seznamu 59 kandidátů, který FIFA zveřejnila v říjnu. Před dlouholetou brankářskou jedničkou Juventusu Turín dostali přednost Manuel Neuer, Thibaut Courtois, Iker Casillas, Claudio Bravo a David Ospina, což v italském tisku vyvolalo ostrou vlnu nevole. Deník Gazzetta dello Sport nazval celou kauzu "Buffonata".

Nestárnoucí "Gigi" loni prožil další velmi úspěšný rok. Juventusu pomohl spolehlivými výkony k zisku domácího "treble" i postupu do finále Ligy mistrů, s reprezentací se bez větších problémů kvalifikoval na mistrovství světa ve Francii.

reklama