reklama

Messiho s Ronaldem vyzve v souboji o Zlatý míč Neymar

Za rok 2014 získal Zlatý míč Cristiano Ronaldo. Dokáže jej letos obhájit, nebo jej získá někdo z Barcelony? Za rok 2014 získal Zlatý míč Cristiano Ronaldo. Dokáže jej letos obhájit, nebo jej získá někdo z Barcelony? autor: Reuters
O Zlatý míč FIFA 2015 se utkají Lionel Messi, Cristiano Ronaldo a Neymar. Užší výběr FIFA oznámila v pondělí, vítěz bude znám na galavečeru 11. ledna.

Curych - Lionel Messi, Cristiano Ronaldo a Neymar. Jeden z těchto tři fotbalistů získá na lednovém galavečeru Zlatý míč za rok 2015. Zúžený výběr oznámila FIFA v pondělí.

Ronaldo a Messi kralují Zlatému míči nepřetržitě od roku 2008. Osmadvacetiletý Argentinec získal nejcennější individuální trofej čtyřikrát (2009-2012), o dva roky starší Ronaldo třikrát (2008, 2013, 2014). Třiadvacetiletý Neymar je v užším výběru poprvé. Všichni tři ofenzivní fotbalisté jsou kapitány svých reprezentací a v tomto roce už nastříleli přes 40 gólů.

Messi s Neymarem a Luisem Suárezem se v minulé sezoně podělili o 122 gólů Barcelony a pomohli jí k triumfům v Lize mistrů, španělské nejvyšší soutěži i domácímu poháru. Ronaldo sice letos s Realem žádnou velkou trofej nezískal, ale překonal klubový gólový rekord, který držel útočník Raúl. Aktuálně má rodák z Madeiry za "Bílý balet" na kontě 330 soutěžních branek.

O cenu pro nejlepšího trenéra se ucházejí kouč Barcelony Luis Enrique, další Španěl Pep Guardiola z Bayernu Mnichov a Argentinec Jorge Sampaoli, jenž s Chile vyhrál mistrovství Ameriky. Nejlepší fotbalistkou roku bude Američanka Carli Lloydová, Japonka Aja Mijamaová, či Němka Célia Šašičová.

reklama