Zlín a Bohemians 1905 postoupili do finále Tipsport ligy

23. 1. 2016 16:58
Fotbalová zimní Tipsport liga už zná své finalisty. Zlín s Bohemians 1905 zítra odehrají finálový zápas.
Fastav Zlín.
Fastav Zlín. | Foto: Tomáš Liška

Praha - Fotbalisté Zlína a Bohemians 1905 postoupili do nedělního finále Tipsport ligy. "Ševci" v semifinále v Praze na Vyšehradě deklasovali 6:2 Mladou Boleslav, která nastoupila převážně s juniory. Bohemians v zimním přípravném turnaji porazili Olomouc 4:2, když dali tři góly během pěti minut druhého poločasu.

Pánik: U nás bývá sněhu i víc

Final Four na Vyšehradě zkomplikovala nepřízeň počasí. Umělou trávu zasypal sníh a kvůli jeho odklízení se začalo hrát s hodinovým zpožděním. "Kluci jsou profíci a musí být k dispozici 24 hodin jako my trenéři, takže žádná komplikace. My jsme kluci odolní, u nás bývá sněhu i víc. Takže žádná překážka," řekl novinářům zlínský trenér Bohumil Páník.

Ligový nováček využil toho, že Mladá Boleslav nasadila převážně juniory, protože A-tým odcestoval na soustředění do Rakouska. Zlín tak od začátku diktoval tempo, ale o vysokém vítězství rozhodl čtyřmi góly až po poločase. Hned v prvním zápase za Fastav se prosadil senegalský útočník Dame Diop, který je v klubu na testech z pražské Slavie.

"Museli jsme přizpůsobit hru terénu, což se nám povedlo a dali jsme i góly. Zítra to bude zase jiný fotbal na snad lepším terénu," dodal Páník, jehož tým si zahraje finále Tipsport ligy poprvé v historii.

Bohemka rozhodla v poslední čtvrthodině

Naopak Bohemians už zimní turnaj dvakrát ovládli a v neděli mohou triumfovat potřetí. Také "Klokani" těžili z toho, že soupeř nenastoupil kompletní. Olomouc s většinou hráčů z druholigového B-týmu se dostala do vedení v 36. minutě po zásahu Chorého, do přestávky odpověděl Jirásek, ale šest minut po změně stran vrátil Sigmě vedení opět Chorý.

Nejlepší pasáž Bohemians v 77. minutě odstartoval vyrovnávací brankou Šmíd, na kterého bleskově navázali Hubínek a Schick. "Klokani" tak semifinále na rozdíl od loňského ročníku a penaltové prohry s Českými Budějovicemi zvládli.

"Zkomplikovali jsme si to vlastními chybami. Ve druhé půli jsme udělali fatální chybu a museli jsme zápas otáčet. Že se nám to povedlo, je kladná věc. Pokud zápas otáčíme, posouvá to mužstvo dále, věří si a dává góly," uvedl pro klubovou televizi trenér Bohemians Roman Pivarník.

Fotbalová Tipsport liga (hřiště Vyšehrad):

Semifinále:

Bohemians Praha 1905 - Sigma Olomouc 4:2 (1:1)

Branky: 42. Jirásek, 77. Šmíd, 81. Hubínek, 82. Schick - 36. a 51. Chorý.

Bohemians:

I. poločas: Zlámal - Hašek, Krch, Gajič, Švec - Jindřišek - Acosta, Jirásek, Blecha, Mosquera - Čížek.

II. poločas: Zlámal - Čögley, Šmíd, Gajič, Havel - Jindřišek - Bartek, Hubínek, Lulič, Schick - Mikuš. Trenér: Pivarník.

Olomouc: Spurný - Texl, O. Ševčík (81. Seibert), Štěrba (46. Krayzel), Jemelka (46. Svozil) - Hladík (46. A. Ševčík), Kalvach (89. Látal), Habusta, P. Ševčík (46. Yunis), Buchvaldek (46. Hýbl) - Chorý (78. Schmidt). Trenér: Chromý.

Fastav Zlín - FK Mladá Boleslav 6:2 (2:1)

Branky: 17. Diop, 43. Malý, 55. Jordan, 60. Holík, 77. Fantiš, 79. Š. Červenka - 36. a 72. Takács.

Zlín:

I. poločas: S. Dostál - Pazdera, Malý, Hájek, Benčík - V. Vukadinovič, Janíček, Masař, Bartolomeu - Diop, Poznar.

II. poločas: Holý - Kopečný, Jugas, Hubáček, Matějov - Fantiš, Motal, Holík, Koreš - Jordan, Š. Červenka. Trenér: Páník.

M. Boleslav: Veselovský - Glöckner (65. Vodháněl), Křapka, Vraštil, Mendy (46. Lacek, 75. Dratva) - Takács, Kateřiňák (46. Houžvička) - Malpon, Albina (65. Lukeš), Ladra - Kozma (46. Bečirevič). Trenér: Pechanec.