Zlín dobyl Olomouc. Tři body vystřelil Šmahaj

ip
29. 3. 2008 19:10
Sigma Olomouc - Tescoma Zlín 0:1 (0:1)

Olomouc - Fotbalisté Zlína překvapili v sobotní předehrávce 23. kola Gambrinus ligy Sigmu Olomouc a zvítězili na jejím hřišti 1:0. Jedinou branku utkání vstřelil krátce před koncem prvního poločasu David Šmahaj.

Svěřenci Pavla Hoftycha se tak v tabulce posunuli na sedmé místo. Olomouc zůstává devátá.

Diváci na Andrově stadionu viděli po celý zápas spíše boj, ve kterém se mnoho brankových příležitostí nenarodilo. Do té první se dostal domácí Schulmeister po sedmnácti minutách hry, ovšem po rychlém brejku těsně minul.

V další šanci se ocitl jeho spoluhráč Hubník o pár minut později, ale ani on nedokázal usměrnit Jurkičův centr mezi tři tyče zlínského brankáře Baránka.

Nakonec udeřilo na druhé straně. Krátce poté, co se z tribun začal ozývat pískot, využil Schulmeistrovo zaváhání David Šmahaj a přesnou dalekonosnou střelou poslal hosty do vedení.

Olomouc do druhého poločasu vyrukovala s ofenzivnější sestavou se třemi útočníky. A přestože se herní projev domácích o trošku zlepšil, podráždění diváci v pískotu neustali.

Ten mohl utišit vyrovnávací brankou nejprve Hudec a po něm i střídající Bueno, ovšem ani jeden z nich míč do sítě Zlína nedopravil, a tak si hosté mohli připsat druhou jarní výhru.

SK Sigma Olomouc - FC Tescoma Zlín 0:1 (0:1)
44. Šmahaj
Olomouc: Drobisz - Jindřišek (46. Bueno), Škerle, Hudec, Heidenreich (72. Kazár) - Bajer, Rossi, Hořava, Jurkič - Hubník (50. Janotka), Schulmeister.
Zlín: Baránek - Penner, Zbožínek, Kroča, Pazdera - Vyskočil (74. Baranyai), Šmahaj, Elšík, Musil (79. Kraus) - Žůrek (63. Dujka), Malár