Zlín poprvé na jaře vyhrál, Liberec neudržel vedení

maj
8. 3. 2008 19:11
Liberec - Žižkov 2:2, Zlín - Plzeň 3:1

Liberec - Slovan Liberec remizoval v sobotním utkání nejvyšší fotbalové soutěže s Viktorií Žižkov 2:2. Severočeský klub otočil vývoj utkání, nicméně na konci utkání chyboval v obraně, a proto se oba celky rozešly smírně.

Přitom na stadionu U Nisy to hlavně v prvním poločase vypadalo, že svěřenci Ladislava Škorpila mohou poprvé na jaře prohrát. Domácím se vůbec nedařil přechod do útoku, což způsobila taktika pražského mužstva.

Žižkovští se již v osmé minutě dostali do vedení, když Kušnír zaběhl za obranu, obešel brankáře Zlámala a rozradostnil hrstku hostujících fanoušků. To byla ale jediná akce, která stála v úvodním dějství za zmínku.

Hra byla hodně rozkouskovaná a v pokutovém území se oba týmy příliš často neobjevovaly. Jenže v kabině Liberce musela být o poločase pořádná bouřka, hráči pak vypadali jako vyměnění a hned se měnilo skóre.

Kanonýr Nezmar se ještě v 47. minutě hlavou neprosadil, ale o chvíli později mohl Liberec zahrávat penaltu a Dort ji trochu se štěstím proměnil. Inkasovaná branka probudila i hosty a najednou bylo co sledovat.

Slovan se dostal do vedení, když zimní posila Kerič využila přesnou přihrávku Papouška. Byl to již třetí gól chorvatského útočníka v jarní sezoně, navíc se 22letý fotbalista prosadil ve třetím utkání v řadě.

Ale na více než bod to nestačilo. Pražané totiž o deset minut později potrestali zaváhání domácího výběru, když se při prvním kontaktu s míčem trefil střídající Demjan. Liberec klesl po remíze na devátou příčku, nepolepšila si ani dvanáctá Viktoria Žižkov.

Zlín slaví letos poprvé

V druhém sobotním utkání si Zlín poradil s Plzní, kterou přehrál 3:1. Pro fotbalisty z jihu Moravy je to vůbec první bodový zisk v jarní části sezony. Po třech prohrách konečně přišlo v roce 2008 vítězství.

Čtěte více: Světlice a rasismus. Sparťanští fanoušci zase řádili

Navíc je to teprve podruhé v ročníku, kdy se svěřencům Pavla Hoftycha podařilo vstřelit alespoň tři branky. Jejich rekordem jsou čtyři góly z listopadového duelu proti Kladnu.

Také teď mohli hráči ve Zlíně potěšit své diváky, když hned od úvodu udávali domácí tempo zápasu. Plzeň ještě jakoby měla v hlavách krutou porážku od Ostravy a hned po deseti minutách inkasovala. Brankáře Iliziho překonal ranou pod břevno Šmahaj.

Klíčový moment přišel v 34. minutě. Penner fauloval Varadiho a plzeňský útočník neudržel nervy. Za oplácení viděl červenou kartu.

Oslabení Západočeši ještě do poločasu inkasovali podruhé. Zúbek se po rohovém kopu trefil hlavou a Zlín vedl 2:0.

Vypadalo to, že si domácí dojdou pro snadné vítězství. Ale v 68. minutě zdramatizoval utkání Trapp, který se nejlépe zorientoval a po zmatku ve vápně snížil. Jen na chvíli, Kroča pak o tři minuty dal Zlínu definitivu.

Liberec - Žižkov 2:2
53. Dort z pen., 73. Kerič - 8. Kušnír, 83. Demjan
Liberec: Zlámal - Šinglár (89. Košťál), Holeňák, Polák, Janů - Dočkal, Bílek, Dort (62. Smetana), Papoušek - Nezmar, Kerič (81. Vlasko).
Žižkov: Bartalský - Šťastný, Labant, Mores, Xavier - Stracený (70. Mougfire), Besta, Procházka (82. Demjan), Kušnír - Švancara, Kalod (78. Blaha).