Zmar Manchesteru. United remizovali v lize s oslabeným Southamptonem

31. 8. 2019 15:37
Fotbalisté Manchesteru United remizovali ve čtvrtém kole anglické ligy na hřišti Southamptonu 1:1 i přesto, že soupeř dohrával více než čtvrt hodiny v deseti.
Kevin Danso ze Southamptonu fauluje Scotta McTominaye
Kevin Danso ze Southamptonu fauluje Scotta McTominaye | Foto: Reuters

Městskému rivalovi City se dařilo lépe, úřadující šampioni deklasovali Brighton 4:0 i díky dvěma brankám a jedné přihrávce Sergia Agüera.

United šli do vedení v 10. minutě, kdy se ranou na zadní tyč prosadil Daniel James. Jednadvacetiletý Velšan, který do týmu přišel před sezonou ze Swansea, dal již třetí branku v úvodních čtyřech ligových kolech. Southampton vyrovnal čtvrt hodiny po přestávce hlavičkou Jannika Vestergaarda.

Domácím zkomplikovala závěr druhá žlutá karta pro Kevina Dansa, po které "Saints" od 73. minuty dohrávali v oslabení. Šance Masona Greenwooda a Ashleyho Younga ale změnou skóre neskončily. "Nebyli jsme dostatečně precizní, měli jsme spoustu šancí, ale finální fáze nám chyběla. Snažíme se ji zlepšit," uvedl trenér Ole Gunnar Solskjaer. Jeho svěřenci čekají na vítězství od úvodního utkání sezony, kdy porazili Chelsea vysoko 4:0.

To "Citizens" nepřipustili zaváhání, už ve druhé minutě otevřel skóre Kevin De Bruyne. Poločasovou přestávku orámoval brankami muž zápasu Agüero, který pak v 79. asistoval u gólu střídajícího Bernarda Silvy. Vítězstvím domácí City vytvořili tlak na dosud vedoucí Liverpool, který hraje až večer.

Nadále tápe Chelsea, která v domácím utkání proti nováčkovi ligy Sheffieldu United ztratila dvoubrankové vedení, poté co si v 89. minutě vstřelil vlastní branku Kurt Zouma. Ve čtyřech utkáních svěřenci Franka Lamparda vybojovali jen jednu výhru a pět bodů.

Anglická fotbalová liga - 4. kolo: Southampton - Manchester United 1:1 (58. Vestergaard - 10. James), Chelsea - Sheffield United 2:2 (19. a 43. Abraham - 46. Robinson, 90. vlastní Zouma), Crystal Palace - Aston Villa 1:0 (73. Ayew), Leicester - Bournemouth 3:1 (12. a 73. Vardy, 42. Tielemans - 16. C. Wilson), Manchester City - Brighton 4:0 (43. a 55. Agüero, 2. De Bruyne, 79. B. Silva), Newcastle - Watford 1:1 (42. Schär - 2. Hughes), West Ham United - Norwich 2:0 (24. Haller, 56. Jarmolenko).

1. Manchester City 4 3 1 0 14:3 10
2. Liverpool 3 3 0 0 9:3 9
3. Leicester 4 2 2 0 6:3 8
4. Crystal Palace 4 2 1 1 3:2 7
5. West Ham United 4 2 1 1 6:7 7
6. Arsenal 3 2 0 1 4:4 6
7. Manchester United 4 1 2 1 7:4 5
8. Sheffield United 4 1 2 1 5:5 5