reklama

Znojmo: O dotaci na rekonstrukci se rozhodne v květnu

Fotbalový stadion ve Znojmě. Fotbalový stadion ve Znojmě. autor: Romana Holišová
Znojemský fotbalový klub stále neví, zda se bude rekonstruovat stadion.

Znojmo - Znojemský fotbalový klub stále neví, zda se bude rekonstruovat stadion. Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy mělo rozhodnout do konce dubna, zda město dostane dotaci 90 milionů korun.

Jenže rozhodovat se bude až v květnu, řekla dnes mluvčí ministerstva Klára Bílá. Stadion přitom musí být pro první ligu zrekonstruovaný do konce června.

"Žádost bude posuzovat Národní komise pro sport složená z odborníků na sport," uvedla Bílá. Město zatím žádnou informaci z ministerstva nedostalo, sdělila mluvčí Zuzana Pastrňáková.

ČTK kontaktovala i prezidenta klubu Otu Kohoutka. Ten nejprve poprosil o pozdější zavolání, poté už celý den telefon nezvedal. Již dříve prohlásil, že klub uvěřil slibům politiků, které se však nenaplnily. Začátkem dubna tvrdil, že stavební firmy jsou schopné v časové nouzi práce stihnout za necelé tři měsíce.

Je tedy otázkou, zda by to stihly za mnohem kratší dobu. Ligové shromáždění přitom odsouhlasilo, že pokud znojemský stadion nebude vyhovovat požadavkům do 30. června, klub sestoupí a ještě zaplatí třímilionovou pokutu.

"Informace o termínu schvalování dotace je pro mě nová. Je mi to líto, za klubem stojím, ale nedá se s tím nic dělat," řekl ČTK starosta Vlastmil Gabrhel (ČSSD).

Klub už přitom dnes v žádostech o dotaci nefiguruje. Dosud měl na starosti tři etapy rekonstrukce, tedy hřiště, osvětlení a kotelnu. Město se mělo podílet pouze na rekonstrukci tribun. "Nyní je žadatelem pouze město. Podle nového občanského zákoníku může o dotaci žádat pouze majitel infrastruktury, což je město," vysvětlil Gabrhel.

Město chce stadion rekonstruovat nezávisle na osudu fotbalového klubu v letošní sezoně. "Není v dobrém stavu a nevyužívají jej jenom fotbalisté," podotkl Gabrhel.

Znojmo dostalo pro letošní sezonu výjimku, domácí zápasy hraje na stadionu brněnské Zbrojovky. Čtyři kola před koncem kleslo na sestupové předposlední místo se ztrátou jednoho bodu na třináctý a čtrnáctý tým.

O dotace se Znojmo uchází již od podzimu, původně jednalo s ministerstvem financí. Později však začalo vyjednávat s ministerstvem školství, které podporuje stavby sportovních areálů. V jednáních se angažoval i předseda FAČR Miroslav Pelta a jihomoravský hejtman Michal Hašek (ČSSD), konkrétní výsledek se však zatím nedostavil.

reklama