Slavia se potápí! Podlehla Slovácku a je předposlední

24. 11. 2013 19:08
Třetí výhru v premiérovém ročníku v Gambrinus lize si v 15. kole připsalo Znojmo, které porazilo 2:1 Olomouc. Znojemští se se 14 body odpoutali ve vyrovnaném závěru tabulky od sestupového pásma.
Karol Kisel naskočil proti Slovácku až do druhého poločasu, porážce ale nezabránil | Foto: CPA Eduard Erben

Praha - Fotbalisté Slavie dál zabředávají do čím dál větší krize. Nepomáhá ani léčba pod trenérem Koubkem, který za sedm ligových zápasů dovedl "sešívané" pouze k jednomu vítězství.

Další políček Pražané schytali v 15. kole na hřišti Slovácka, jemuž podlehli 0:3, a klesli na 15. příčku.

Třetí výhru v premiérovém ročníku v Gambrinus lize si připsalo Znojmo, které porazilo 2:1 Olomouc. Znojemští se se 14 body odpoutali ve vyrovnaném závěru tabulky od sestupového pásma a jsou dvanáctí.

Naproti tomu Olomouc čeká na vítězství už pět zápasů v řadě.

Ještě o dva zápasy delší série bez výhry trápí Bohemians Praha 1905, kteří doma podlehli 0:1 Jablonci.

Slavia pohrdla šancemi

Slavia přijela na hrát na Slovácko otevřenou partii a prolomit střeleckou smůlu z minulých dvou kol. Jenže to by si musela v koncovce počínat mnohem přesněji. Za hlavu se chytal zvláště Koreš, jemuž nejprve Melichárek zlikvidoval vyloženou hlavičku a později i ostrou přízemní střelu.

Moravané se dostávali do hry postupně, před přestávkou však převzali aktivitu i tvorbu šancí. Těsně vedle pálil Kuncl a po Nevesově stažení Košúta měli výhodu pokutového kopu. Tu s jistotou proměnil Kerbr a domácí šli do šaten s jednobrankovým vedením.

Slavia ve druhém poločase znovu přidala, ale proti Juharovi opět zasáhl skvělý Melichárek. Slovácko spoléhalo na brejky a v 62. minutě z jednoho přidalo druhou branku díky přesné hlavičce Doška. A aby se hostům odjíždělo do Prahy ještě hůř, přibalil jim v nastavení na cestu třetí zásah Volešák.

Výhru Znojma řídil Hrošovský

Znojmo se muselo obejít bez distancovaného trenéra Kalvody, ovšem na tyto starosti zapomnělo už po necelé minutě. To Hrošovský vyslal přesný pas za obranu na Okleštěka, který s přehledem prostřelil Zlámala.

Aktivní Hrošovský zaměstnával chybující obranu Sigmy i nadále, ovšem na svou chvíli slávy si ještě musel počkat. To Hanáci v první půli zahrozili snad jen Ordošovým volejem nad bránu.

Olomouci pomohlo k vyrovnání štěstí. V 64. minutě napřáhl ke střele Navrátil a s pomocí teče míč zapadl do znojemské svatyně. Hosté se však radovali jen tři minuty. Nepožitkův centr se dostal k Hrošovskému a ten nadvakrát přisoudil tři body Znojmu.

Na Bohemce rozhodl Hubník

Bohemians nastoupili s překopanou obrannou řadou, která měla dost práce už v úvodních minutách. Nejprve odvracel Hubníkův pokus z brankové čáry Cseh, poté brankář Berkovec skvěle vytěsnil Třešňákovu hlavičku a ve 22. minutě zlikvidoval Hubníkův únik.

Jeho protějšek Valeš se zapotil až v závěru poločasu, kdy vyrazil Horovu hlavičku z bezprostřední blízkosti a poté i střelu Štochla. V 61. minutě už se ale bezbrankový stav měnil. Na kolmici za obranu si naběhl Hubník a překonal Berkovce střelou mezi nohama.

Pojistit náskok Baumitu mohl střídající Kopic, ale nevyužitá šance jej nakonec mrzet nemusela. Severočeši si totiž vítězství bez problémů pohlídali.

15. kolo první fotbalové ligy:

1. FC Slovácko - Slavia Praha 3:0 (1:0)
Branky: 38. Kerbr z pen., 62. Došek,, 90.+2 Volešák. Rozhodčí: Zelinka - Kordula, Kotík. ŽK: Šimko, Šumulikoski, Došek - Lička, Neves, Petrák. Diváci: 4187.

Slovácko: Melichárek - Kuncl, Mezlík, Košút, Šimko (65. Reinberk) - Šumulikoski - Petr (89. Volešák), Valenta, Havlík (77. Trávník), Kerbr - Došek. Trenér: Habanec.
Slavia: Rakovan - Dostál (79. Škutka), Škoda, Petrák, Neves - Gecov, Lička - Prošek, Koreš (46. Kisel), Nitrianský (71. Zmrhal) - Juhar. Trenér: Koubek.

Bohemians Praha 1905 - Baumit Jablonec 0:1 (0:0)
Branka: 61. Hubník. Rozhodčí: Jech - Štěrba, Vysloužil. ŽK: Bartek - Čížek. Diváci: 3889.

Bohemians 1905: Berkovec - Moravec (72. Jeremenko), Cseh, Krch, Růžička - Jindřišek - Hora, Rada, Nerad, Bartek - M. Štochl (65. Ndiaye). Trenér: Weber.
Jablonec: Valeš - Zoubele, Kysela, Beneš, Čížek - Loučka, Novák - Třešňák (87. Rossi), Piták (61. Kopic), Vaněk - Hubník (90. Vukadinovič). Trenér: Skuhravý.

1. SC Znojmo - Sigma Olomouc 2:1 (1:0)
Branky: 1. Okleštěk, 67. Hrošovský - 64. Navrátil. Rozhodčí: Jílek - Urban, T. Kovařík. ŽK: Nepožitek, Jonov - Varadi. Diváci: 572.

Znojmo: Hrubý - Hnaníček, Jonov, Hudec, Mudra - Hrošovský, Nepožitek (71. Helísek), Lacko, Crnkič (85. Tomeček) - Okleštěk - Vašíček (90. Odehnal). Trenér: Duda.
Olomouc: Zlámal - Varadi, Koutný (58. Wiljaars), Škerle, Vepřek - Houska (83. Lietava), Ordoš, Šindelář - Navrátil, Doležal, Javůrek (77. Falta). Trenér: Psotka.

1. Sparta 15 12 3 0 38:9 39
2. Plzeň 15 10 4 1 35:12 34
3. Teplice 14 8 3 3 34:16 27
4. Liberec 15 7 4 4 15:17 25
5. Dukla 15 6 6 3 17:12 24
6. Mladá Boleslav 15 6 5 4 28:19 23