reklama

Znojmo začalo s rekonstrukcí, na jaře chce hrát doma

Takto vypadá hlavní tribuna a hřiště znojemského klubu v současnosti (snímek pochází z pohárového duelu se Spartou). Takto vypadá hlavní tribuna a hřiště znojemského klubu v současnosti (snímek pochází z pohárového duelu se Spartou). autor: ČTK
Ve Znojmě dnes dopoledne začaly stavební práce na rekonstrukci fotbalového stadionu prvoligového nováčka

Znojmo - Ve Znojmě dnes dopoledne začaly stavební práce na rekonstrukci fotbalového stadionu prvoligového nováčka. Po ukončení projektových příprav a části výběrových řízení je zahájila instalace vyhřívaného trávníku. Celá rekonstrukce v hodnotě 80 milionů korun by měla být dokončena do prvního jarního ligového kola tak, aby fotbalisté Znojma mohli vyměnit dosavadní azyl v Brně za domácí prostředí.

Na hrací plochu dnes vjely bagry, nákladní automobily odvážejí zeminu. "Rekonstrukce trávníku by měla skončit za měsíc," řekl ČTK technický manažer znojemského klubu Karel Hodák.

"Příští týden skončí výběrové řízení na vybudování umělého osvětlení a kotelny. Poslední etapou prací budou tribuny. S jejich výstavbou bychom měli začít v polovině prosince. Pochopitelně bude také záležet na počasí," dodal Hodák.

Po dokončení rekonstrukce bude znojemský stadion splňovat prvoligové parametry. Kapacita hlediště se z dosavadních 5000 sníží na 4500 míst, všechna budou k sezení.

Jarní část první ligy odstartuje Znojmo v domácím prostředí 22. února zápasem s Jihlavou. Na podzim čekají ligového nováčka ještě dvě utkání v brněnském azylu, kde nastoupí proti Slovácku a Olomouci.

reklama