reklama

Zola chválí talenta Vydru. A ten rozhoduje zápasy

autor: Aktuálně.cz
Matěj Vydra ve Watfordu za dvě utkání stihl rozhodnout zápas s Crystal Palace i pohárový duel.

Watford - Matěj Vydra, stále ještě plně nerozvinutý talent českého fotbalu, prožil skvělou ligovou premiéru ve dresu svého nového zaměstnavatele Watford F.C.

V sobotním utkání The Championship, tedy druhé nejvyšší anglické soutěže, pomohl ambicióznímu týmu k vítězství 3:2 nad Crystal Palace pohledným gólem v nastavení utkání.

Zola: Vydra umí rozhodovat zápasy

Jeho křížná trefa z hranice vápna nadchla nejen příznivce Watfordu, ale i trenéra Gianfranca Zolu, který "Sršně" od nové sezony vede.

“Matěj rozhodně má kvalitu na to, aby týmu pomohl. Vím, že umí rozhodovat zápasy, tak jsem si ho šetřil na tu správnou chvíli," prohlásil někdejší hráč Chelsea o útočníkovi Udinese Calcio, který je ve Watfordu na hostování.

“Navíc se bude ještě zlepšovat, protože se pořád učí," dodává Zola. "A my mu ten čas přivyknout anglickému fotbalu dáme."

Bude Vydra konečně hrát pravidelně?

Dvacetiletý Vydra tak má konečně šanci naplno se prosadit mezi dospělými.

Po svém odchodu z Baníku Ostrava v roce 2010 do Udinese Calcio totiž zatím neúspěšně bojoval o své místo v A týmu.

V Itálii si za dva roky zahrál mezi seniory jen třikrát a v minulé sezoně na hostování v Bruggách zase dostal jen 78 minut prostoru.

Ve Watfordu se ale zdá blýskat na lepší časy. Krom sobotního duelu s Crystal Palace již nastoupil (v základní sestavě) v pohárovém zápase proti Wycombe, v němž přihrál na gól.

Spokojený je i někdejší Baníkovec

"Jsem samozřejmě šťastný, že jsem přihrál na vyrovnávací gól a vstřelil vítěznou branku. Forma se mě drží, tak si přeju, ať to takhle pokračuje dál," uvedl sám Vydra na webu svého agenta Ondreje Chovance.

"Cítím tady velkou důvěru od spoluhráčů, trenéra i vedení klubu. A to jde pak sebevědomí na hřišti nahoru. Ale pořád je to jen start," dodal Vydra.

reklama