reklama

Zpověď o fotbale v Itálii: Doping, alkohol a nelegální sázky

autor: Reuters
Bývalý argentinský reprezentant Matías Almeyda vydal autobiografickou knihu.

Milán - Bývalý argentinský reprezentant Matías Almeyda vydal autobiografickou knihu, v níž píše o své závislosti na alkoholu, ale také obviňuje italský fotbal z dopingu a nelegálního ovlivňování zápasů. Zakázané látky prý dostával se spolupráči během působení v Parmě, za kterou nastupoval v letech 2000-02.

Říkali nám, že je to mix vitamínů

"Před zápasy jsme dostávali kapačky. Říkali, že je to mix vitamínů, ale než jsem šel na hřiště, cítil jsem se neuvěřitelně silný, že bych skákal do stropu," popisuje v knize Život a duše Almeyda, který v Itálii oblékal také dresy Lazia Řím, Interu Milán a Brescie.

Na konci sezony 2000-01 za ním prý přišli spoluhráči s tím, že dostali nabídku od fotbalistů AS Řím útočících na titul, aby vzájemný a rozhodující duel úmyslně prohráli. "My jsme byli uprostřed tabulky, o nic nám nešlo. Oni museli vyhrát," píše fotbalista. AS vyhrál 3:1 a získal titul na úkor Juventusu.

Almeyda: Pil jsem víno jako limonádu

Fotbalista také přiznal, že pil alkohol tak často a v takovém množství, že při působení v Interu dokonce do bezvědomí. "Pil jsem víno, jako kdyby to byla limonáda. Dal jsem si pět kilometrů, abych to vyběhal, a zamotala se mi hlava. Byl jsem u lékaře pět hodin na kapačce," prozradil v knize.

"Kdyby se to tehdy dostalo na veřejnost, byl by to skandál. Když jsem se probudil a viděl rodinu kolem postele, myslel jsem, že je to můj pohřeb," uvedl Almeyda, jenž loni ukončil kariéru. Nyní trénuje argentinský klub River Plate.

reklama