reklama

Zpověď v aféře Sigmy: Kapříky jsem předal Kaprovi

Bohemians Praha tvrdí, že Olomouc chtěla zápas koupit Bohemians Praha tvrdí, že Olomouc chtěla zápas koupit autor: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz
Zoubek potvrdil, že mu Obermajer předal peníze

Praha - Odešel z Bohemians Praha letos v lednu, ale na konec loňské sezony nezapomněl. David Zoubek v sobotu potvrdil, že v kabině střížkovského týmu se mluvilo o tom, že Olomouc chce koupit výsledek jejich vzájemného zápasu.

A také uvedl, že opravdu přijal od spoluhráče Miroslava Obermajera obálku, v níž bylo 300 tisíc korun.

Právě tento obnos měli Pražané dostat od olomouckých hráčů za úmyslnou porážku v posledním ligovém kole, po kterém Hanáci slavili postup do Evropské ligy. Zoubek dodal, že peníze předal šéfovi Bohemians Praha Karlu Kaprovi.

Čtěte dále: Podvod?! Prohráli jsme za 300 tisíc, tvrdí Bohemians

"Když jsem tu obálku uviděl, tak jsem na rovinu řekl, že si snad někdo asi dělá pr... Zaskočilo mě to a divil jsem se, že se ty peníze objevily. A napadlo mě, že z toho může být velký skandál," řekl Zoubek po zápase Kladna s Plzní.

Já dával ruce pryč

Šestatřicetiletý záložník měl už před posledním utkáním jara informace o tom, že hráči Bohemians Praha budou kontaktováni s nabídkou, aby za úplatek zápas na Hané vypustili.

"Přišel s tím Roman Dobeš (záložník Bohemians), on je z Moravy, tak jej asi někdo kontaktoval. Já jsem okamžitě řekl, že od toho dávám ruce pryč a že neexistuje, abych v něčem takovém jel," dodal.

Čtěte více: Olomouc uplácela? Kubíček v šoku: Nerozumím tomu

Stejně se zachovali i spoluhráči. "Jasně jsme řekli, že do žádného prodaného zápasu nejdeme," prohlásil Zoubek.

Hráči Bohemians Praha navíc měli o motivaci postaráno: prezident klubu Kapr je sám motivoval šestisettisícovou prémií, pokud poprvé v sezoně vyhrají na soupeřově hřišti. "Hráli jsme za víc, než nám bylo nabídnuto," divil se Zoubek.

Zoubek byl s Kaprem domluvený, že pokud peníze po utkání v Olomouci opravdu dostane, ihned mu je předá. Den po duelu v Olomouci také fotbalista za svým nadřízeným přišel a celý obnos mu předal.

Nevím, od koho peníze byly

"Od pana Kapra jsem také dostal platební doklad, že jsem ty peníze předal. Chtěl jsem, aby to bylo na papíře a všechno bylo potvrzené a nic se třeba neobrátilo proti mně. Dál jsem to už moc neřešil, o všem dalším jednalo vedení klubu," řekl Zoubek.

Zoubkovi obálku podle jeho slov dal už v autobuse na zpáteční cestě do Prahy jeho spoluhráč Obermajer, který ji obdržel ihned po utkání. Deník Aha! uvedl, že peníze měl dostat od olomouckého brankáře Petra Drobisze.

Čtěte také: Svaz se ptá: Proč Bohemians podvod nehlásili nám?

"Já ale nevím, od koho ty peníze byly. Prostě se tam ale objevily, nemá cenu si tady nic nalhávat. Do fotbalu to nepatří," uvedl.

Zoubek pak absolvoval i výpověď u notáře, do níž uvedl, že finanční obnos od Obermajera skutečně převzal. Nyní sleduje, jaký vývoj kauza nabírá, přestože vyplula na povrch až téměř rok po zápase.

"Pan Kapr asi zvažoval další kroky a promýšlel co dál. Netuším, proč se to objevilo až nyní," dodal Zoubek.

Dokumenty kolem fotbalové aféry: Co sepsali hráči u notáře Dokumenty kolem fotbalové aféry: Co sepsali hráči u notáře Prohlédněte zde

reklama