reklama

"Zrádce" Payet konečně promluvil. Ve West Hamu jsem se nudil, říká

ME 2016, Francie-Německo: Dimitri Payet ME 2016, Francie-Německo: Dimitri Payet autor: Reuters
Jeho chování vzbudilo mezi fanoušky West Hamu obrovskou vlnu znechucení. Dimitri Payet nyní konečně promluvil o tom, proč si vytrucoval odchod do Marseille.

Marseille - Devětadvacetiletému záložníkovi Dimitri Payetovi připadal defenzivní styl trenéra Slavena Biliče nudný a cítil, že v londýnském mužstvu stagnuje. Aspoň to tvrdí ve svém prvním rozhovoru na téma odchod z West Hamu.

Historický milník. Anglický fotbal byl v zimním přestupním termínu poprvé v zisku Historický milník. Anglický fotbal byl v zimním přestupním termínu poprvé v zisku Čtěte zde

"Způsob hry a defenzivní systém se mi nelíbil. Lze říci, že jsem se tam nudil a chodil do zápasů bez radosti. Byl jsem v kontaktu s Marseille a hlavně s trenérem Rudim Garcíou, jehož filozofii dobře znám," řekl Payet v listu L'Equipe.

Bilič nejprve oznámil, že "Kladiváři" trucujícího Payeta přes touhu odejít v žádném případě nepustí, nakonec ho však bývalému klubu prodali. Vicemistr Evropy z minulého roku tak opustil WHU ani ne rok po podepsání nové pětileté smlouvy, za což sklidil hodně kritiky.

"Rozhodování bylo rychlé. Kdybych čekal šest měsíců, tak by to byla ztráta času," prohlásil Payet. "Myslím, že tam nebyl prostor na zlepšení. Naopak jsem riskoval, že se budu zhoršovat. Potřeboval jsem novou výzvu," dodal ofenzivní záložník.

West Ham se hlavně v úvodu sezony trápil a Payeta hubené ubojované výhry nebavily. "Jednou jsme doma porazili 1:0 Hull, který snad čtyřikrát trefil tyč naší branky. V šatně byli všichni šťastní, ale nejlepší hráč zápasu byla vlastně tyč," konstatoval bývalý fotbalista Nantes, St. Étienne nebo Lille, který na jaře za Olympique zatím odehrál osm soutěžních duelů a vstřelil tři branky.

reklama