reklama

Zranění? Ne. Čiliče trápil ve finále obyčejný puchýř. Kvůli němu se na lavičce rozplakal

Marin Čilič skrývá slzy do ručníku Marin Čilič skrývá slzy do ručníku autor: Reuters
Marin Čilič neměl ve finále Wimbledonu proti Rogeru Federerovi nejmenší nárok. Také kvůli puchýři na noze, který ho trápil, se na lavičce rozplakal.

Londýn - Bolestivý puchýř na noze omezoval tenistu Marina Čiliče ve finále Wimbledonu. I proto Chorvat prohrál v boji o titul na londýnské trávě s favorizovaným Švýcarem Rogerem Federerem jasně ve třech setech.

Finále letošního Wimbledonu? Federerova show, Čiličovo trápení. Švýcarovi fandila i vévodkyně Kate Finále letošního Wimbledonu? Federerova show, Čiličovo trápení. Švýcarovi fandila i vévodkyně Kate Prohlédněte zde

"Stalo se to, bohužel, v nejhorší možný okamžik. Puchýř byl ošklivý, bolestivý. Prostě smůla, že se to stalo zrovna dnes," litoval osmadvacetiletý Čilič.

Chodidlo levé nohy si nechal převázat za stavu 0:3 ve druhém setu. Na lavičce se v tu chvíli najednou rozplakal. Slzy mu ale netekly kvůli bolesti. "Došlo mi, že nejsem schopen předvést svůj nejlepší tenis v tak velkém utkání. Bylo těžké se s tím emočně vyrovnat, proto to šlo ven. Tolik jsem tomu v přípravě obětoval," řekl.

Ve třetí sadě se sice zdálo, že začíná hrát lépe, ale puchýř ho do potřebného maxima nepustil. "Pořád jsem cítil bolest a nebyl jsem schopen třeba rychle reagovat, změnit náhle směr pohybu. V tom mě to omezovalo," vysvětlil Čilič.

Zranění rozptylovalo také jeho koncentraci. Uvědomoval si, že Federerovi v takovém stavu nedokáže konkurovat. "Že nemám moc šanci vyhrát. Nemohl jsem se odrazit a dobře podávat. Bylo těžké se s tím vyrovnat," řekl Čilič.

reklama