reklama

Zranění rozhodlo: Patrik Berger končí aktivní kariéru

Patrik Berger Patrik Berger autor: AC Sparta Praha
Konec jsem si představoval jinak, netají smutek Berger

Praha - Bývalý český fotbalový reprezentant a hráč pražské Sparty Patrik Berger se rozhodl oficiálně ukončit svou kariěru. Při středeční tiskové konferenci to v útrobách Generaci Arény oznámil kouč letenského celku Jozef Chovanec.

Šestatřicetiletý záložník tak učinil na základě vleklých zdravotních problémů, které ho posledních sezonách limitovaly.

Poslední vážnou komplikací pak bylo zranění kolena, kvůli němuž musel podstoupit operaci, a následně také vynechat skoro celou podzimní část Gambrinus ligy. 

Čtěte také: Sparťan Berger: Naprosto fit budu nejdřív v únoru

"Představoval jsem si, že konec bude jiný, stoprocentně. Ale tohle nejde naplánovat," uvedl na oficiálních stránkách Sparty Berger.

"V době, kdy měli kluci zimní dovolenou, jsem měl začít podle individuálního plánu běhat. Jenže když jsem se poprvé rozběhl, koleno začalo po pár minutách hrozně bolet. A ta bolest se stupňovala," přibližuje.

"Raději jsem slezl z pásu a říkal si, že to odezní... Tři dny nato jsem zkusil znovu běhat, jenže koleno se znovu ozvalo a bolelo to opět čím dál víc. Naposledy jsem to zkusil asi před pěti dny a v tu chvíli jsem definitivně zjistil, že už to nepůjde," dodal.

"Musíme se s tím vyrovnat, je to pro nás nová zpráva. Děkujeme Patrikovi za všechno, co pro Spartu i celý český fotbal udělal," připojil se i kouč Jozef Chovanec.

Berger, který byl v letech 1996 a 1999 vyhlášen nejlepším fotbalistou roku, přišel do Sparty v květnu 2008 a brzy na to se stal i kapitánem. V dresu loňského vicemistra vstřelil nakonec šest branek.

Během své kariéry oblékl také barvy pražské Slavie, Borussie Dormund nebo Liverpoolu. Zřejmě největšího úspěchu pak dosáhl s národní reprezentací v roce 1996, kdy na ME v Anglii získal (po neúspěšném finále s Německem, v němž vstřelil z penalty jediný český gól) stříbrnou medaili.

reklama