Zlín v poháru stěží udolal divizní Lanžhot, Slovácko soupeře rozstřílelo

30. 8. 2023 19:09
Fotbalisté Slovácka ve 2. kole domácího poháru deklasovali 8:0 divizní Hlubinu, hattrickem se blýskl záložník Patrik Brandner. Soupeře ze stejné soutěže udolal i Zlín, o jehož výhře 1:0 na hřišti Lanžhotu rozhodl v 86. minutě senegalský útočník El Hadji Ndiaye. Olomouc zvítězila na stadionu třetiligového Třince 4:1, o triumfu rozhodla třemi góly po změně stran.
Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie | Foto: Václav Volf

Postup si zajistily i další prvoligové týmy Teplice, Pardubice a Mladá Boleslav.

Slovácko se na hřišti ostravského celku Hlubina postaralo o dosud nejvyšší výhru 2. kola. Favorit vedl o tři branky už po poločase a zbytek gólů nasázel v závěrečné půlhodině. Kromě Brandnera mohl dát hattrick i útočník Mihálik, ke dvěma zásahům ale přidal i neproměněnou penaltu.

O vítězství Zlína rozhodl premiérovou brankou v dresu "Ševců" Ndiaye, jenž se prosadil v závěru po rohovém kopu. Svěřenci kouče Vrby navázali na sobotní ligový triumf nad Teplicemi a připsali si druhou soutěžní výhru v sezoně. Naopak Lanžhot prohrál po šesti vítězstvích.

Olomouc otevřela skóre v 29. minutě díky Julišovi, jenž se dělí se třemi brankami o vedení v tabulce střelců nejvyšší soutěže. Před pauzou srovnal hlavou útočník Dedič, ve druhé půli už ale Sigma dominovala. Postupně se prosadili Vodháněl, Breite a v nastavení Navrátil.

Teplice na hřišti třetiligových Brozan dvakrát prohrávaly, na góly odchovanců "Sklářů" Krátkého a Jindráčka v prvním poločase odpověděli Jásir a Mičevič. Do druhé půle nastoupil ze střídačky i útočník Fila a po minutě a půl pohotovou hlavičkou otočil skóre. V závěru přidal svůj druhý gól Jásir, jenž se proti Brozanům prosadil i před dvěma týdny za teplickou rezervu v utkání třetí ligy. V nastavení zkorigoval výsledek na 3:4 domácí Novotný.

Pardubice po dvou ligových porážkách bez vstřeleného gólu zdolaly 3:0 Baník Most-Souš. Východočechům zařídili postup Helešic, Pikul a Matoušek.

Jediným prvoligovým týmem, který nastoupil v domácím prostředí, byla Mladá Boleslav proti Ústí nad Labem. To nemohlo hrát na svém stadionu kvůli rekonstrukci trávníku. Středočeši vedli ještě v 83. minutě 3:0, soupeř ze třetí ligy ale dvěma "slepenými" góly závěr zdramatizoval. Na konečných 4:2 nicméně záhy upravil druhým zásahem v utkání Mašek. Dvakrát se trefil i jeho spoluhráč Mareček.

Účastníci evropských pohárů Sparta, Slavia, Plzeň a Bohemians 1905 stejně jako Liberec, vítěz nadstavbové skupiny o umístění z minulé ligové sezony, vstoupí do MOL Cupu až v dalším kole. Duel Hradce Králové v Soběslavi byl kvůli podmáčenému hřišti přeložen na 6. září.

2. kolo českého fotbalového poháru MOL Cupu:

Lanžhot - FC Zlín 0:1 (0:0)

Branka: 86. Ndiaye.

Sestava Zlína: Rakovan - Reiter (46. Cedidla), Černín, Čelůstka, Bartošák - Bužek, Hellebrand (77. Hrdlička) - Ndiaye, Kovinič (59. Slončík), Dramé (77. Číž) - Žák (59. Vukadinovič). Trenér: Vrba.

Unie Hlubina - 1. FC Slovácko 0:8 (0:3)

Branky: 8., 66. a 84. Brandner, 12. a 76. Mihálik, 35. Vecheta, 63. Kalabiška, 82. Petržela.

Sestava Slovácka: Fryšták - Sinjavskij (63. Reinberk), Hofmann, Srubek, Doski (60. Holzer) - Trávník (46. Havlík), Valenta - Brandner, Mihálik, Kim Sung-pin (46. Kalabiška) - Vecheta (46. Petržela). Trenér: Svědík.

Třinec - Sigma Olomouc 1:4 (1:1)

Branky: 45.+1 Dedič - 29. Juliš, 50. Vodháněl, 64. Breite, 90.+1 Navrátil.

Sestava Olomouce: Trefil - Matys (46. Pokorný), Vraštil, Zmrzlý - Chvátal, Breite, Zorvan (71. Pospíšil), Sláma (64. Šíp) - Vodháněl, Muritala (46. Navrátil) - Juliš (79. Kramář). Trenér: Jílek.

Brozany - FK Teplice 3:4 (2:2)

Branky: 7. Krátký, 21. Jindráček, 90.+3 Novotný - 20. a 76. Jásir, 32. Mičevič, 47. Fila.

Sestava Teplic: Mucha - Cykalo (83. Hora), Chaloupek (46. Knapík), Mičevič - Bílek, Křišťan, Havelka, Krsmanovič (54. Radosta) - Trubač (60. Beránek) - Vachoušek (46. Fila), Jásir. Trenér: Frťala.

Most-Souš - FK Pardubice 0:3 (0:1)

Branky: 33. Helešic, 82. Pikul, 84. Matoušek.

Sestava Pardubic: Šmíd - Tischler, Halinský, Donát, Kurka - Sychra (61. Matoušek), Šimek (46. Míšek), Zlatohlávek, Vacek, Helešic (61. Pikul) - Krobot (50. Patrák). Trenér. Kováč.

FK Mladé Boleslav - Ústí nad Labem 4:2 (2:0)

Branky: 6. a 88. Mašek, 44. a 52. Mareček - 83. Tarasenko, 84. Trenda.

Sestava Pardubic: Mikulec - Kadlec (46. Kostka), Šimek, Karafiát, Suchomel (46. Fulnek) - Poulolo (71. Matějovský) - Solomon, Žitný, Mareček (56. Vojta), Mašek - Ladra (71. Vaníček). Trenér: Kulič.