FOTO Plzni "blokáda" nevyšla, s CSKA prohrála

Nevěřícný pohled Václava Procházky symbolizuje zmar Plzeňanů, šance na bod proti CSKA vyhasla po hrubé chybě brankáře Matúše Kozáčika. Prohlédněte si fotografie ze zápasu.
Plzeň přitom měla utkání a už ve čtvrté minutě skóroval František Rajtoral. A za dvanáct minut později předvedli hosté perfektně zahraný brejk. Milan Petržela uvolnil Marka Bakoše (v bílém), který šel zleva sám na gólmana. Rozhodl se pro technické zakončení, kterým překonal Akinfejeva, ale vracející se Pontus Wernbloom nebezpečí zažehnal.
O tři minuty později bylo srovnáno. Útočník Ahmed Musa potvrdil svou rychlost, na levé straně přesprintoval obránce, našel na hranici pokutového území Zorana Tošiče (v červeném)  a ten střelou do protipohybu nedal Kozáčikovi šanci. Prolomil tím po 397 minutách střeleckou mizérii CSKA a nastartoval obrat.
Plzeňští ve 29. minutě propadli, domácí rychle zakombinovali, Tošič uvolnil Keisukeho Hondu (v červeném)  a japonský hvězdný záložník chladnokrevně zakončil. Podíval se a šajtlí obstřelil Kozáčika přesně k tyči.
Domácí čekali na chybu hostů a ta přišla v 79. minutě. Už se zdálo, že brejk soupeře obrana zažehnala, a Radim Řezník poslal malou domů, jenže brankář Kozáčik chyboval a nechal si míč pod nohou utéct až do sítě.
Sport Reuters Sport, Reuters
2. 10. 2013 20:45

Petrohrad - Prohlédněte si galerii ze středečního zápasu Ligy mistrů, v němž fotbalisté Plzně prohráli v Petrohradě s "hostujícím" CSKA Moskva 1:3.