Golfista Hunter Mahan vyhrál turnaj Bridgestone Invitational v Akronu, a vybojoval tak největší triumf v kariéře. Díky němu si navíc automaticky zajistil místo v americkém týmu pro říjnový Ryder Cup.

Osmadvacetiletý Mahan měl především skvělý závěr, v nedělním posledním kole zahrál šest ran pod par. Celkově na hřišti s normou 70 zahrál 268 úderů a o dvě rány porazil krajana Ryana Palmera na druhém místě.

Po únorovém Phoenix Open získal Mahan druhý letošní titul a jako bonus nominaci pro prestižní souboj proti Evropanům. "To byl můj cíl na začátku roku - zajistit si účast v týmu svými výsledky," uvedl Mahan, jenž se dostal do předchozích tří amerických sestav na Ryder Cupu a Presidents Cupu díky výběru kapitána.

Mimořádně špatný týden prožil v Akronu Tiger Woods. V neděli zahrál 77 ran, což je jeho nejhorší výsledek v závěrečném kole v kariéře, a klesl na předposlední, 78. místo. Woods přitom z deseti předchozích startů na hřišti v Akronu sedmkrát vyhrál a nikdy neskončil hůř než čtvrtý.

Čtyřiatřicetiletý Američan tak mohl přijít o první místo v žebříčku, kdyby jeho nejbližší pronásledovatel Phil Mickelson skončil alespoň čtvrtý. Nicméně ani jemu se turnaj nepovedl a obsadil dělenou 46. pozici.

Golfový turnaj Bridgestone Invitational v Akronu (dotace 8,500.000 dolarů, par 70):

1. Mahan 268 (71+67+66+64), 2. Palmer (oba USA) 270 (70+68+63+69), 3. Goosen (JAR) 271 (67+66+73+65) a Van Pelt 271 (67+68+69+67), 5. O'Hair 272 (67+70+64+71), 6. Furyk 273 (72+68+69+64) a Overton (všichni USA) 273 (67+70+67+69).