Aktualizováno 28. 2. 2024 7:09
Kanonýr Erling Haaland se zaskvěl pěti góly v osmifinále Anglického poháru a díky jeho střelecké formě Manchester City postoupil do čtvrtfinále soutěže. Obhájce trofeje zvítězil na hřišti Lutonu 6:2, první čtyři branky připravil norskému útočníkovi belgický záložník Kevin de Bruyne.
Sestřih utkání Luton - Manchester City včetně pěti gólů Erlinga Haalanda | Video: Asociated Press

Haaland v prvním poločase zkompletoval hattrick, a poté co se v domácím dresu na přelomu poločasů dvakrát prosadil Jordan Clark, vrátil favoritovi tříbrankový náskok dalšími dvěma trefami. Na pět gólů mu stačila necelá hodina hry.

Výhru Citizens ještě zpečetil Mateo Kovačič a hosté se skvěle naladili na nedělní ligové derby s United, které pohárové osmifinále na hřišti Nottinghamu čeká až ve středu.