11:0! Sparťanská mašina rekordní výhrou zválcovala Vary

3. 11. 2013 18:02
Hokejisté Pardubic pokračují ve špatných výsledcích. Přestože v 18. kole ve Zlíně dvakrát vedli, nakonec prohráli 2:4, a připsali si tak šestou porážku ze sedmi posledních zápasů.
Hokejisté Sparty vyhráli desátý z jedenácti domácích zápasů
Hokejisté Sparty vyhráli desátý z jedenácti domácích zápasů | Foto: CPA Eduard Erben

Praha - Řádění sparťanské střelecké mašiny v letošním ročníku si vybralo další oběť. V zápase 18. kola extraligy Pražané smetli Karlovy Vary výhrou 11:0 a vyrovnali rekordní vítězství právě Karlových Varů nad Ústím nad Labem 11:0 z roku 2007 a vlastní výhru nad Pardubicemi 13:2 z roku 1993.

Čtyřmi body za dva góly a dvě asistence se o kanonádu přičinil nejproduktivnější hráč soutěže Petr Ton. Brankář Tomáš Pöpperle vychytal už pátou nulu v sezoně.

Kromě něj neinkasovala v tomto kole gól hned čtveřice dalších brankářů.

V pětibodovém závěsu za vedoucí Spartou se drží Hradec Králové, jenž doma porazil Kladno 2:0. O další tři body zpět jsou Kometa, která dnes podlehla Liberci fotbalově 0:1, a Slavia, která prohrála 2:4 ve Vítkovicích.

Kromě Liberce rozhodoval nejtěsnější rozdíl také v Plzni, kde domácí přehráli v samostatných nájezdech Litvínov.

Ve špatných výsledcích pokračují Pardubice. Přestože ve Zlíně dvakrát vedly, nakonec prohrály 2:4, a připsaly si tak šestou porážku ze sedmi posledních zápasů.

Počtvrté v řadě odjel z ledu bez bodu Chomutov, odkud si odvezl výhru 5:2 Třinec.

Střelnice se otevřela už v první třetině

Sparťané se k rekordní kanonádě rozjeli už v první třetině. Skóre otevřel v 5. minutě Krejčík, jenž využil hned úvodní přesilovku. Kdo ví, jak by se utkání vyvíjelo, kdyby Pohl záhy netrefil jen tyčku. Vyrovnání se však Vary nedočkaly a vzápětí inkasovaly po Klimkově zakončení podruhé.

Pražané byli očividně při chuti. A když v 15. minutě zvyšoval po spolupráci s Hlinkou Ton na 3:0 bylo jasné, že rozjetá Sparta svého soupeře šetřit nebude.

Do přestávky ještě stihla přidat další dva góly a dalším pravidelným přísunem branek pokořila ve 44. minutě magickou ´desítku´. O osm minut později uzavřel bohatý účet nedělního večera Ton.

Mountfield doma znovu zabral

Hradec chtěl proti Kladnu odčinit předchozí dva domácí neúspěchy, což se mu málem začalo dařit už ve 3. minutě. To Knotkovu střelu zkoumal videorozhodčí, který ji však nakonec jako gólovou neshledal.

V 18. minutě se ale stejný hráč už z branky radovat mohl. Po Tvrdíkově vysunutí využil svůj sólový únik. Kladenští spoléhali na technickou hru svých matadorů, ovšem v největší šanci Kantor Tenkráta vychytal.

Ve 39. minutě přidal druhý gól zápasu Kudrna, když v přesilovce využil křižnou přihrávku Šimánka. Další branky už nepadly i díky tomu, že domácí dvakrát zachránila tyč.

Obrat dokonal dvougólový Čech

Pardubice ve Zlíně hrály dlouho lépe než domácí tým a v 15. minutě šly zaslouženě do vedení, když v oslabení využil Sýkorova forčekinku Zohorna. Vedení Východočechům však vydrželo jen do úvodní minuty druhé třetiny. To vyrovnal Veselý.

Jenže Zlín se nevyvaroval další chyby, kterou hosté potrestali. Obrana nechala ujet Noska a ten bekhendovou kličkou vrátil vedení znovu Pardubicím. ´Beranům´ pomohla ke srovnání kroku kuriózní situace. Leška zkusil ze záporného úhlu nahodit kotouč na Salfického a ten si jej srazil za svá záda.

Ve třetí třetině se Zlín dostal do velkého náporu a odměnou mu byly dvě Čechovy branky. Domácí útočník se nejprve prosadil tvrdou ránou od modré a poté přidal druhý gól po proměněném trestném střílení.

Střelecké trápení Plzně a Litvínova

Plzeň v minulých dvou kolech vstřelila celkově jen jediný gól a její střelecké trápení pokračovalo také proti Litvínovu. Jenže nejméně produktivní tým celé soutěže na tom nebyl příliš lépe, a tak se diváci na západě Čech dost nudili.

S tvrdými střelami Pletky i Kratěny v úvodní třetině si brankář Francouz poradil a do více šancí hosté v úvodu ´Indiány´ nepustili. Verva se do útočení pustila až chvíli před přestávkou, kdy Rosa zblízka trefil Machovského náruč. Ovšem po změně stran si i hosté už více dovolili. Plzeňský brankář musel například na poslední chvíli likvidovat šanci Hanzla.

Když obě mužstva pohrdla i přesilovkami pět na tři, začalo být jasné, že rozhodne jediný gól. Ten však stále nepřicházel, a tak zápas dospěl do samostatných nájezdů. V nich uspěli hned dva domácí exekutoři, naopak Litvínovští se netrefili ani jednou.

První nula Melicherčíka

Podobně gólově chudý večer měli také v Liberci, kam zavítalo Brno. Zde však přišlo rozhodnutí už ve 12. minutě, když po nepřehledné situaci na brankové čáře, kterou musel posuzovat videorozhodčí, byl gól připsán domácímu Hunkesovi.

Zvýšit mohl v oslabení Filippi, ale stejně jako Jass s Vampolou neuspěl. Na druhé straně vychytal Melicherčík Buriana. Brankář Bílých Tygrů zůstal nepokořen i při rostoucím náporu Moravanů a po závěrečné siréně se mohl radovat z premiérové nuly v tomto ročníku.

Vítkovice musely otáčet

Vítkovice Slavii v úvodu utkání zatlačily, jenže Huna při svém sólu neuspěl a Svačinovu střelu zastavila tyč. To slávisté byli úspěšnější, když se v 5. minutě nadvakrát prosadil Bednář.

Nepříznivý vývoj však domácí nezlomil a ještě do konce první třetiny skóre otočili. Svou střelu z kruhu úspěšně dorazil Húževka a v přesilovce trefil přesně růžek slávistické branky Huna. Krátce po přestávce se Severomoravané prosadili díky pohotové kolmici za obranu, kterou využil Roman, a bylo to už o dvě branky.

Slávisty dostalo z útlumu snížení Sklenáře v polovině utkání, vzápětí však měli štěstí, když je po střele Vandase zachránila tyč. S přibývajícím časem rostla i aktivita Pražanů, jimž v tutovce Vrdlovce scházelo k přehození betonu Dolejšího pár centimetrů. Definitivní rozhodnutí přišlo necelých pět minut před koncem. Z mezikruží přidal svůj druhý gól v zápase Húževka.

Třinec rozhodl už v úvodu

Trápící se Chomutov dostal od Třince tvrdou lekci již v úvodu utkání. Ve 2. minutě využil brzkou přesilovou hru hledající se kanonýr Růžička a v 5. minutě zužitkoval přečíslení s Orsavou Polanský.

Piráti soupeře přestříleli, ovšem šance Baleje, Hrušky i Sikory zůstaly nevyužity. Naopak Ocelářům přálo i štěstí. Orsavovu přihrávku si domácí sami srazili do sítě a bylo prakticky rozhodnuto.

Rozklížený Chomutov dorazili dalšími trefami Růžička a Květoň. Průběžná snížení Svobody a Baleje už vítězství Třince ohrozit nemohla.

Výsledky 18. kola hokejové extraligy:

HC Sparta Praha - HC Energie Karlovy Vary 11:0 (5:0, 3:0, 3:0)
Branky a nahrávky: 5. Krejčík (Pech, Kumstát), 8. Klimek (Přibyl, I. Rachůnek), 15. P. Ton (J. Hlinka), 18. Kubát (J. Hlinka, P. Ton), 18. Pech (Kumstát), 34. Kubát (P. Ton), 39. Klimek (I. Rachůnek, Sičák), 40. Rolinek (J. Hlinka), 42. Simon (Kubát), 44. T. Rachůnek (Přibyl), 52. P. Ton (Sičák). Rozhodčí: Kalivoda, Šindler - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 5:9. Využití: 4:0. Diváci: 6035.

Sparta: Pöpperle - Piskáček, Kubát, Švrček, Krejčík, Sičák, Philipp, od 21. navíc Gřegořek - P. Ton, J. Hlinka, Rolinek - Kumstát, Pech, Buchtele - Klimek, Přibyl, I. Rachůnek - Simon, Bahenský, T. Rachůnek. Trenéři: Jandač a Moták.
Karlovy Vary: Závorka (21. Habal) - Schusser, Bičánek, Kubka, J. Drtina, Parýzek, Gulaši - Pohl, R. Hruška, Zaťovič - Zucker, Vachovec, Dlouhý - Hovorka, Roman Vlach, J. Doležal - M. Látal, J. Kverka ml., Kytnár - od 41. navíc V. Tomeček. Trenéři: Mlejnek a J. Kverka st.

PSG Zlín - HC ČSOB Pojišťovna Pardubic 4:2 (0:1, 2:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 21. O. Veselý (Leška, Balaštík), 37. Leška (Marušák), 42. F. Čech (Honejsek), 49. F. Čech z trest. střílení - 15. T. Zohorna (P. Sýkora), 27. T. Nosek (Kousal, Radil). Rozhodčí: Husička, Minář - Bryška, Lučan. Vyloučení: 4:6. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 4474.

Zlín: Horčička - Marušák, Řezníček, Zámorský, Urbanec, Tesařík, Horák - Balaštík, Leška, O. Veselý - Holík, Čajánek, Kubiš - Honejsek, Melenovský, F. Čech - Ondráček, P. Sedláček, Z. Okál. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík a Hrazdira.
Pardubice: Salfický - Benák, Ďaloga, Píša, V. Kočí, Gregorc, Vašíček - P. Sýkora, Cetkovský, T. Zohorna - Radil, Kousal, T. Nosek - Tybor, Marha, Starý - Půhoný, Číp, Semorád. Trenéři: Venera a M. Říha ml.

HC Vítkovice Steel - HC Slavia Praha 4:2 (2:1, 1:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 13. Húževka (Burger, Kudělka), 18. Huna (Svačina, Kudělka), 22. Roman (Svačina), 56. Húževka (Burger, J. Káňa) - 5. Bednář (Kolář), 29. Sklenář (Žejdl, V. Růžička ml.). Rozhodčí: Turčan, Wagner - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 5:7, navíc Valčák (Vítkovice) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 4362.

Vítkovice: Dolejš - Kudělka, Barinka, Sloboda, L. Kovář, M. Hruška, Štencel, Pastor - Strapáč, Burger, Húževka - Huna, Roman, Svačina - J. Káňa, M. Hlinka, Szturc - Vandas, Valčák, Kolouch. Trenéři: Oremus a Šimíček.
Slavia Praha: Furch - Wharton, Holub, Šenkeřík, Kolařík, Valach, Beňovič, Knot - Kolář, Bednář, Krenželok - Žejdl, V. Růžička ml., Sklenář - Skokan, Klhůfek, Poletín - Micka, Vrdlovec, Stránský. Trenéři: V. Růžička st. a Weissmann.

Bílí Tygři Liberec - HC Kometa Brno 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
Branka a nahrávka: 12. Hunkes (Bartek, Vampola). Rozhodčí: Lacina, Horák - Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 7:6. Bez využití. Diváci: 4782.

Liberec: Melicherčík - Hunkes, Derner, Voráček, Výtisk, Čutta, Čakajík, Šimek - Urban, P. Nedvěd, Dušek - Bartek, Vampola, Bulík - Valský, Filippi, Bulíř - Jass, Víšek. Trenéři: Hynek a M. Černý.
Brno: Čiliak - Dujsík, Jan Hanzlík, Kováčik, Kempný, Kuboš, Žižka - H. Zohorna, L. Čermák, Jakub Svoboda - T. Svoboda, Němec, J. Káňa II - Dočekal, J. Hruška, Burian - P. Mrázek, Koreis, Holec. Trenéři: Kýhos, Pešout a Beran.

Mountfield Hradec Králové - Rytíři Kladno 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 18. Knotek (Tvrdík, Podlešák), 39. Kudrna (Šimánek, Vydarený). Rozhodčí: Hradil, Hribik - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 5:3. Využití: 1:0. Diváci: 4158.

Hradec: Kantor - Harant, Vydarený, Pláněk, Mikuš, Ptáček, Frühauf, Jank - Kudrna, Mertl, Šimánek - Škoda, Červený, L. Květoň - Tvrdík, Knotek, Podlešák - Nedvídek, Langhammer, Marek. Trenér: Draisaitl a Kučera.
Kladno: Chábera - David Růžička, T. Kaberle, L. Procházka, Doudera, P. Hořava, Jankovič, Majeský - Tenkrát, Patera, Machač - S. Treille, Dragoun, Rudovský - Eberle, Kuchler, Hlaváč - Strnad, Lukáč, Havlíček. Trenér: Vojta, Kopecký a Tatíček.

HC Škoda Plzeň - HC Verva Litvínov 1:0 po sam. nájezdech.
Rozhodující nájezd: Kratěna. Rozhodčí: Homola, Hrubý - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 7:6, navíc Pletka (Plzeň) 10 min. Bez využití. Diváci: 4956.

Plzeň: Machovský - Jiří Hanzlík, Seman, Slovák, J. Jeřábek, Mozík, Frolo - Kratěna, Josef Straka, Vlasák - Duda, Lev, Pletka - Novotný, Kašpařík, J. Sýkora - Petruška, T. Sýkora, Hollweg. Trenéři: Razým, Michal Straka a Pejchar.
Litvínov: Francouz - Pavlík, Zeman, Šlégr, Gula, Posmyk, K. Černý - Jánský, Hübl, Lukeš - Martynek, Hanzl, Ručinský - Rosa, J. Černý, R. Pšurný - Písařík, Majdan, Jurčík. Trenéři: Rulík a M. Hořava st.

Piráti Chomutov - HC Oceláři Třinec 2:5 (0:2, 1:2, 1:1)
Branky a nahrávky: 37. Jar. Svoboda (Bartečko, D. Hruška), 59. Balej (J. Mrázek) - 2. Martin Růžička (Zagrapan, Bonk), 5. Polanský (Orsava), 25. Orsava (Polanský, Roth), 30. Martin Růžička (Zagrapan, Peterek), 42. D. Květoň (Polanský, Adamský). Rozhodčí: Fraňo, Pešina - Bláha, Kostka. Vyloučení: 5:3. Využití: 1:2. Diváci: 2048.

Chomutov: Kostúr - Krstev, Malec, Rutta, J. Mrázek, Šulák, Kučný, Bartejs - Hřebejk, Divíšek, Jar. Svoboda - D. Hruška, Bartečko, Kubinčák - Balej, Sikora, Šagát - Kaše, Kämpf, Račuk. Trenéři: Čelanský, Skořepa a Veber.
Třinec: Hrubec - Hrabal, Galvas, Roth, Linhart, Kania, Zíb, Foltýn - Martin Růžička, Bonk, Zagrapan - Orsava, Polanský, Adamský - D. Květoň, Peterek, Varaďa - Matuš, Rákos, Rufer. Trenéři: Kalous a P. Marek.

1. Sparta Praha 18 13 1 0 4 82:31 41
2. Hradec Králové 18 9 3 3 3 49:40 36
3. Brno 18 9 2 2 5 44:33 33
4. Slavia Praha 19 8 4 1 6 47:41 33
5. Třinec 18 10 1 1 6 56:52 33
6. Zlín 18 7 3 3 5 46:45 30