3 chyby: 3 vyloučení, 3 góly, příběh jako z filmu

Michael Mareš, spolupracovník Aktuálně.cz
1. 5. 2009 0:30
Obránce Polák odpovídal v rozhovoru pro Aktuálně.cz
Česká defenziva i díky velké smůle nedokázala ubránit tři přesilovky soupeře.
Česká defenziva i díky velké smůle nedokázala ubránit tři přesilovky soupeře. | Foto: Reuters

Kloten - Příběh první: Plekancovo sekání (6.53) trestá za 27 sekund u branky nikým nehlídaný Stamkos.

A příběh druhý: Jágr podle názoru rozhodčích hákuje Spezzu (12.16) a také on míří na trestnou lavici - za 83 sekund je to už 2:0. Stamkos se po fatální chybě našich hráčů ocitl opět sám a nikým neatakován před Štěpánkem.

A chcete příběh třetí? Rolinek, za sekání dvě minuty (16.24), a Kanada znovu trestá. Tentokrát střílí nechytatelnou střelu od modré Weber - 3:0 (za pouhých 44 vteřin).

Tři přesilovky, tři góly, Kanada je prostě umí. A nakonec tyto přesilovky i rozhodly zápas, i když v závěru pak Češi díky Aleši Hemskému alespoň výsledek korigovali na konečných 5:1.

Co bylo platné, že Češi Kanadu přestříleli, když dokázali jen jednou překonat brankáře Masona, kdyby alespoň dokázali využít některou z přesilovek, včetně té více než minutu dlouhé přesilovky pět na tři...

Češi tak, poprvé v bílém a s již dopsaným Lukášem Mensátorem, Kanadě podlehli. Galapředstavení s jednoznačným výsledkem skončilo po dalších gólech Heatlyho a St. Louise v poslední třetině 5:1.

Vývoj zápasu podle obránce Romana Poláka jednoznačně ovlivnily tři Kanadou využité přesilové hry v první třetině.

„Ta oslabení musíme hrát lépe, není přece možné, aby tam někdo střílel od modré," nelíbilo se mu „Bylo to takové nešťastné utkání, mohli jsme to udělat jinak, ale neudělali, bohužel."

Romane, nebyla v tom tak trochu bezmoc?
Ne, to vůbec. Byly to zase naše chyby, špatný začátek, a hlavně ta zbytečná oslabení. Kdybychom je nehráli, mohlo to být úplně jiné, více vyrovnané, takhle nám dali tři góly a bylo po zápase.

Proti takovému týmu, jako je Kanada, se to asi těžko otáčí...
Tak to určitě. Myslím si ale, že kdybychom ve druhé třetině dali kontaktní gól, tak by to hned bylo jiné. Měli jsme šance, měli jsme střely, chodili jsme tam, ale nikdo nebyl před brankou. A když už jsme tam před tu bránu šli, tak oni měli protiútok a dali další gól.

Měli jste také ten pocit, že ten výsledek Kanaďané za stavu 3:0 už jen kontrolují?
Znovu opakuji, kdybychom na začátku druhé třetiny dali rychlý kontaktní gól, tak by to byl úplně jiný zápas, ale nedali jsme ho, bohužel, protože nechodíme do branky a nestřílíme. Navíc Mason byl dneska dobrý. Ale máme dost zkušený tým na to, abychom se s tím vyrovnali. Musíme se soustředit na další utkání.