8:5? Gólové hody zaskočily. Pardubice špatně počítaly

Zuzana Hronová Zuzana Hronová
10. 10. 2008 9:00
Ohlasy na duel Pardubice vs. Plzeň
Pardubická formace Kolář-Koukal-Starý se hokejem baví. Rozhodla zápas s Plzní, Koukal byl vyhlášen nejlepším hráčem, Starý je nejlepší střelec týmu, Kolář zase vede produktivitu. | Foto: Zuzana Hronová

Pardubice - O takových utkáních se říká, že se líbí divákům, trenéři však pláčí.

Přestřelka, v níž Pardubice nakonec porazily Plzeň 8:5, byla zářným příkladem. ČEZ aréna bouřila nadšením, ale oba kouči měli o čem přemýšlet.

Plzeňský Pavel Hynek hovořil o nedisciplinovanosti a propadu celého mužstva v obranné fázi.

Domácí asistent trenéra Jiří Seidl viděl divoké skóre podstatně pozitivněji a poděkoval svým svěřencům za to, že dokázali třikrát vyrovnat vedení Plzně.

Čtěte více: Málo vídaná přestřelka: Pardubice roznesly Plzeň 8:5

K třinácti gólům večera nicméně poznamenal: "Nevím, jestli mužstva tak dobře hrála přesilovky a útočila, nebo jestli jsme všichni tak špatně bránili."

Chlapi to trefovali ze vzduchu, zoufal si Altrichter

Pavel Hynek označil za klíčový moment utkání zranění a následné odstoupení gólmana Romana Málka.

Jedničku Plzně nechtěně srazil při vyrovnávací brance na 3:3 padající Michal Tvrdík.

Altrichter pobyl na ledě pouze minutu a už inkasoval, za dalších pět minut se ohlížel za pukem v síti hned dvakrát za sebou. Skóre narostlo na hrozivých 6:3.

Utkání jsme sledovali on-line zde

"Bylo to těžké. Nebyl jsem moc rozhýbaný. Nevyhodili jsme navíc puky, které jsme měli jasně na holi, dostali jsme se pod velký tlak a z toho padly ty branky," popisuje momenty z poloviny střetnutí.

Plzeňští by se již dnes mohli radovat z postupu do play-off.
Plzeňští by se již dnes mohli radovat z postupu do play-off. | Foto: Zuzana Hronová

Čtvrteční předehrávané kolo číslo 13 bylo pro zkušeného klubového cestovatele hodně nešťastné.

Tu se mu puk odrazil od konce hole do brány, tu změnila jeho směr nepatrná teč.

"Už jsem se o tom bavil s Jankem Lašákem, že dneska ten puk strašně skákal. Chlapi to trefovali ze vzduchu, všemožně se to odráželo," vrtěl nevěřícně hlavou.

Divíškovi jeden gól unikl

O tom, že diváci skutečně zažili opulentní střelecké hody, svědčí i počtářské zmatky domácího útočníka Tomáše Divíška.

Když hovořil o dvanácti trefách na pardubickém ledě, novináři to ještě brali rezervovaně. Když si však pochvaloval sedm vstřelených gólů, jemně ho upozornili, že duel skončil 8:5.

"Cože? Osm gólů? Kolik to vlastně skončilo? 8:5? No jo, tak to jo," smál se.

V utkání, které skončilo divokou výhrou Pardubic, si však domácí byli jisti výhrou až po trefě Radovana Somíka v 59. minutě na 8:5.

Potvrzují to i slova asistenta Seidla, jenž na dotaz, proč neposlali na led také čtvrtou formaci Radil-Blažek-Ondřej, odpověděl:

"Celý zápas jsme se je pokoušeli dostat na led, ale nakonec se nenaskytla vhodná doba, kdy je tam dát. Za stavu 6:3 jsme si mysleli, že je budeme moci od třetí třetiny využívat, ale zase nám tam Plzeň stáhla na jednobrankový náskok, takže jsme se k tomu nakonec nedostali."