reklama

Švédská muka maďarského reprezentanta. Spal hodinu denně, musel zabíjet myši

Ádam Vay v dresu maďarské reprezentace. Ádam Vay v dresu maďarské reprezentace. autor: Reuters
Švédsko obecně patří mezi vyhledávané hokejové destinace, ovšem maďarský reprezentační brankář Ádám Vay na něj vzpomíná nerad. A to kvůli myším.

Když před rokem opouštěl maďarský Miškovec, který hraje elitní slovenskou ligu, vyhlížel Vay kariérní vzestup. Zamířil do druhé nejvyšší soutěže ve Švédsku.

Ve Västerviku však trpěl. Odchytal jen deset zápasů s procentuální úspěšností 88,5. Víc nestihl kvůli zranění kolena a předčasné stopce způsobené pandemií nového typu koronaviru.

Horší chvíle ale Vay kupodivu zažil z jiného důvodu. V bytě bojoval s myšmi.

"Ve Švédsku jsem byl celou sezonu, ovšem během jednoho měsíce jsem dokázal spát jenom hodinu nebo dvě za noc," vyprávěl 26letý gólman stanici Digi Sport. "Důvodem bylo, že jsme dostali byt plný myší. Potom, co jsem to oznámil klubu, mi sdělili, že se snaží najít jiný byt. Ale bez úspěchu. Během toho jednoho měsíce byla ta zvířata tak hlasitá, že jsem nemohl spát."

"V rámci celého ročníku jsem zabil tak 50 až 60 myší," doplnil Vay.

Zároveň prozradil, že přijal nabídku Banské Bystrice. Jestliže klub transakci potvrdí, vrátí se maďarský brankář zpátky mezi slovenskou elitu. 

Ještě relativně nedávno přitom bojoval o NHL. Na mistrovství světa v Rusku před čtyřmi roky zaujal v bráně Maďarska natolik, že dostal smlouvu od Minnesoty. Během dvou sezon se však nedokázal dostat z druhé farmy v ECHL, nepopulární lize, kterou někteří hráči označují jako "hrob hokeje".

Vay však stále má před sebou slibnou evropskou kariéru.

reklama