reklama

Adamský po postupu Třince: Zlomila to chyba Pince

Martin Adamský v sérii nastřílel Spartě sedm branek a je nejlepším střelcem probíhajícího play off. Martin Adamský v sérii nastřílel Spartě sedm branek a je nejlepším střelcem probíhajícího play off. autor: Marian Ježowicz
"Pincova chyba byla zlomový bod zápasu," řekl třinecký útočník Martin Adamský, hlavní strůjce Ocelářů, kteří smetli Spartu 5:0 a postoupili do semifinále extraligy.

Třinec - Sedmá bitva vyrovnané série mezi Třincem a Spartou se změnila v jasnou záležitost. Oceláři převálcovali Spartu 5:0 a po roční pauze si zahrají znovu semifinále.

Vyrovnaný zápas zlomila branka v desáté minutě. Marek Pinc lacině neudržel lehkou ránu Adamského a Martin Růžička do prázdné brány pohodlně dorážel.

Sparta v tu chvíli ztratila půdu pod nohama a Oceláři na domácím ledě náskok postupně navyšovali. (Online reportáž ze zápasu čtěte ZDE.)

"Už ve dvě odpoledne jsem dnes cítil, že postoupíme," řekl po utkání Martin Adamský. V téhle sérii hlavní tahoun Třince a se sedmi góly nejlepší střelec letošního play off.

Byla Sparta na úvod těžkým soupeřem?
Já už jsem to říkal před play off všem kamarádům, že to bude na sedm zápasů. Měli sice první půlku sezony špatnou, ale nejsou to žádní nezdárci. Jen se na ně podívejte, je to jméno vedle jména. Mají super gólmany i trenéra.

Všiml jste si, že vás Sparta v celé sérii jasně přestřílela a byla v těch zápasech aktivnější?
Jo, už jsem to chtěl říct. Sparta měla asi dvě stě střel, my sto padesát, ale bylo jim to k ničemu. Hokej se nehraje na krásu, ale na góly a vítězství. Ty jsme stříleli my a postoupili jsme.

Kdy jste dnes začal věřit, že semifinále urvete?
Já jsem dneska věřil už ve dvě hodiny odpoledne. Měl jsem od rána skvělou náladu. Dobře se mi spalo, svítilo sluníčko. Prostě jsem věděl, že to urvem.

Jak moc ovlivnil zápas první gól? Pinc po vaší střele neudržel puk a Martin Růžička hodně lacině poslal puk do prázdné brány...
Byla to chyba Pince a asi i zlomový bod zápasu. Ne přímo Pincova chyba jako to, že jsme dali první gól. Tohle bylo důležité v celé sérii a dnes se to ukázalo.

Pak jste k asistenci přidal ještě gól do prázdné brány a v podstatě jste rozhodl tenhle sedmý zápas. Berete se za specialistu na tyhle bitvy? (Adamský před čtyřmi lety rozhodl sedmé čtvrtfinále Pardubice - Plzeň)
(Směje se) Musím říct jedno tajemství, namotivovala mě k tomu dnes manželka. Když jsem odcházel z domu na zápas, zavolala mě zpátky a pustila mi právě video z toho sedmého zápasu a řekla: 'Tak jdi a snaž se.'

Co říkáte na to, že jste se sedmi góly nejlepší střelec play off?
Víte, já jsem hlavně rád, že jsme postoupili. Dal jsem sedm gólů a těší mě to, ale na co by mi ty góly byly, kdybych tady teď musel říkat, že byla lepší Sparta, a proto postoupila?

Čeká vás Zlín, je to pro semifinále přijatelný soupeř?
Už před play off jsem říkal, že nechci hrát hlavně se Zlínem. Už to tak ale vypadá, že si nevybereme. Půjdem do toho ale po hlavě a půjdeme si pro finále.

reklama