reklama

Přestup byl potvrzen v 1 ráno, Jágr a spol. dnes budou hrát

autor: CPA - Eduard Erben
Kladno má problém. Vyprodalo O2 arenu, aby republice ukázalo Jaromíra Jágra. Ten ale ve středečním utkání se Slavii stejně jako další hráči z NHL možná nenastoupí. Nemají vyřízený přestup.

Kladno - Kladno už téměř vyprodalo pražskou O2 arenu, aby Praze ukázalo Jaromíra Jágra a další borce z NHL, ale nechybělo moc a zápas roku se mohl proměnit v obrovské fiasko.

Místo na show s nejlepšími hráči světa málem diváci šli jen na tuctový extraligový duel.

Rytíři i Slavia totiž do poslední chvíle čekali na vyřízení transferkaret, bez kterých by do utkání nemohly posily ze zámoří nastoupit.

Vše vázlo na komunikaci s vedením NHL, které ještě včera večer nedalo hráčům svolení působit v Evropě.

Lobboval sám Jágr

"V tuto chvíli už ale můžu říct, že se nám vše podařilo naštěstí na poslední chvíli vyřídit. Potvrzení ze zámoří mi do mailu přišlo v 1 ráno. Jágr a další hráči budou hrát," oddechl si Martin Loukota, který má na svazu na starost mezinárodní přestupy.

"Obrovský kus práce na tom odvedli hlavně sám Jaromír Jágr, prezident svazu Tomáš Král a generální sekretář Martin Urban," podotkl Loukota.

Transferkary zatím dorazily z Ameriky a IIHF přestupy hned ráno oficiálně zaregistrovala. Problém zatím zůstává u dvou hráčů, kteří hrají NHL v Kanadě. Jde o Tomáše Plekance a Romana Červenku.

"I ti ale dnes určitě nastoupí. Z kanadské strany máme příslib, že nám povolení pošlou do dnešního poledne," ulevilo se Loukotovi.

Červenka: Počítáme s tím, že budeme hrát

Problém se údajně týkal všech hráčů, kteří už ohlásili svůj příchod do některého z evropských klubů. Navzdory tomu, že už v novém působišti podepsali smlouvu.

"Stále nemáme vyřízené transferkarty a není to v našich rukou, ale počítáme s tím, že budeme hrát," zůstával klidný i v úterý odpoledne Roman Červenka ze Slavie, vedle něj by měl v útoku nastupovat i Vladimír Sobotka.

S kritickým scénářem nepočítal ani trenér Slavie Vladimír Růžička, který souboj s hvězdami nabitým Kladnem už s napětím vyhlíží.

Růžička doplní první formaci Kallou

"Bude to velký hokejový zážitek, vůbec se nedivím, že je vyprodáno," citoval Růžičku web Slavie.

Zkušený trenér se před soubojem jediných dvou týmů, které ještě v lize nezískaly ani bod, pouze elitní lajny s Jágrem nebojí a apeluje na poctivost při každém střídání.

Přesto má už teď jasno, koho proti první formaci Rytířů nasadí. Do prvního útoku pošle k Červenkovi a Sobotkovi Jaroslava Kallu.

"Nechci přeměňovat další lajny, tak je dám s Romanem spolu a k nim pošlu Jardu Kallu," řekl Růžička.

Očekávaný souboj a lahůdka pro české fanoušky začíná v pražské O2 areně v 18:00. Internetový deník Aktuálně.cz bude utkání sledovat v on-line reportáži.

reklama