Lev zvládl náročný přelet a vyhrál v Novokuzněcku

Aktualizováno 27. 9. 2013 19:30
Hokejový Lev Praha zvládl první ze zápasů na Dálném východě. Metalurg Novokuzněck porazil 5:3.
Hokejistům Lva se letos daří, z devíti zápasů vyhráli šest.
Hokejistům Lva se letos daří, z devíti zápasů vyhráli šest. | Foto: Aktuálně.cz

Novokuzněck - Náročná cesta pražského Lva do Novokuzněcku se sice protáhla na plných dvanáct hodin, nakonec se ale s dlouhým trmácením a časovým posunem hráči českého týmu popasovali na výbornou.

V prvním zápase na turné po Dálném východě porazili Pražané Metallurg na jeho kluzišti 5:3.

Nejvýraznější postavou Pražanů v pátečním utkání byli bek Martin Ševc a Niko Kapanen, kteří vstřelil po dvou gólech.

Sýkora: Za výhru jsme moc rádi

Pátečním vítězství si Pražané zlepšili svoji bilanci v novém ročníku Kontinentální ligy na šest výher a tři porážky.

"Po problémech, které jsme měli s příletem do Novokuzněcku, jsme za tři body opravdu rádi. Panovalo zde ve čtvrtek večer špatné počasí, pro mlhu nešlo přistát. Spali jsme v letadle, na hotelu byli chvíli přes hodinu, což bylo vidět v první třetině, kdy domácí lépe bruslili a měli lepší pohyb," řekl po zápase trenér Lva Václav Sýkora.

"Druhou třetinu jsme naštěstí vyhráli 3:0, což nám dalo prostor, abychom ve třetí třetině mohli pohlídat výsledek. Byly sice ještě šance na obou stranách, ale udrželi jsme dvoubrankový rozdíl," dodal.

Petružálek se trefil potřetí

V příštím utkání se utkají Lvi v neděli s Novosibirskem, který doma porazil Slovan Bratislava 3:1. Jediný gól slovenského celku zařídil Tomáš Mojžíš po přihrávce Tomáše Netíka.

Naopak až v osmém utkání sezony KHL si připsal první vítězství v základní hrací době Amur Chabarovsk. Tým, se kterým se  utká Lev Praha příští čtvrtek, porazil Dinamo Riga těsně 2:1.

O první branku zápasu se postaral útočník české hokejové reprezentace Jakub Petružálek. Následně sice srovnal skóre Marcel Hossa, ale vítězný gól vstřelil ve 46. minutě domácí Denis Ježov.

V druhém dopoledním duelu porazil Admiral Vladivostok doma CSKA Moskva 4:2. Také s nováčkem KHL se Lvi utkají ještě během současného tripu, do přístavního města zavítají v úterý.

Metallurg Novokuzněck - Lev Praha 3:5 (2:1, 0:3, 1:1)

Branky a nahrávky: 4. Achmetov (Vyglazov), 9. Valujskij (Kosourov, McLean), 50. Lapenkov - 3. Kapanen (Klepiš, Novotný), 24. Ševc (Novotný), 27. Kapanen, 34. Ševc (Vrána, Birner), 49. Ridderwall (Azevedo, Gragnani). Rozhodčí: Rogačov, Safillov - Sadovnikov, Sazonov. Vyloučení: 5:4, navíc Kosourov (Novokuzněck) 10 min. Využití: 1:2. Diváci: 4000.
Novokuzněck: Hovinen (49. Sorokin) - Martynov, Giroux, Černov, Mäntylä, Kanarskij, Karabejnikov, Skutar, Kapotov - Valujskij, McLean, Kosourov - Anttila, Jemelin, Garejev - Vyglazov, Lapenkov, Achmetov - Veličkin, Gimbatov, Skladničenko. Trenér: Alexandr Kitov.
Lev Praha: Engren - O'Byrne, Oystrick, Nakládal, Ševc, Němec, Gragnani, Humphries - Klepiš, Kapanen, Novotný - Danielsson, Vrána, Birner - Thörnberg, Zackrisson, Sekáč - Kubalík, Azevedo, Ridderwall. Trenér: Václav Sýkora.

Další výsledky:

Chabarovsk - Dinamo Riga 2:1 (za domácí Petružálek 1+0), Vladivostok - CSKA Moskva 4:2, Novosibirsk - Slovan Bratislava 3:1 (za hosty Mojžíš 1+0, Netík 0+1), Ufa - Nižněkamsk 2:1, Nižnij Novgorod - Jaroslavl 5:0, Dynamo Moskva - Petrohrad 2:6 (za hosty Červenka 0+1), Kazaň - Čerepovec 1:0.