Anaheim vrátil v Londýně Kings úvodní porážku

rou
30. 9. 2007 21:37
Ve druhém londýnském zápase NHL se skóre obrátilo
George Parros z Anaheimu (vpravo) v pěstním souboji se Scottem Thorntonem ve druhém londýnském zápase úvodu NHL. | Foto: Reuters

Londýn - Ve druhém otevíracím zápase nového ročníku NHL zvítězili hokejisté Anaheimu nad Los Angeles Kings 4:1. Obhájci Stanley Cupu tak oplatili Králům porážku z prvního sobotního zápasu ve stejném poměru.

Profesionální zámořská soutěž poprvé v historii sehrála soutěžní zápas na evropském území, před tím se zahájení nové sezony třikrát odehrálo v Japonsku.

Představí se NHL v Praze? Šance je stále větší - čtěte ZDE

Největší podíl na vítězství Ducks měli střelec dvou gólů Corey Perry a brankář Jonas Hiller, který si připsal 22 úspěšných zásahů.

Kačeři se ujali v první třetině vedení 2:0 a hned v úvodu druhé části si během necelé minuty a půl vypracovali Ducks už čtyřgólový náskok. Jediný gól Kings vstřelil ve 29. minutě Mike Cammalleri, ale zápas už se hokejistům Los Angeles zdramatizovat nepodařilo.

Londýnský zápas otevřel NHL, obhájci titulu padli - více ZDE

V Londýně se také jednalo o dalších možnostech propagace NHL v Evropě, především o dalších zápasech, které by se v rámci zámořské soutěže odehrály na Starém kontinentu. Velmi reálně vypadá i možnost, že zápas nejslavnější hokejové soutěže světa spatří i Česká republika.