reklama

Ani Crosby, ani Ovečkin. Hlasování do All Star ovládl Lotyš

Lotyš Zemgus Girgensons zatím překvapivě vládne hlasování do All Star Game 2015 Lotyš Zemgus Girgensons zatím překvapivě vládne hlasování do All Star Game 2015 autor: Reuters
Lotyšský hokejista Zemgus Girgensons vede nečekaně hlasování fanoušků o složení týmů pro Utkání hvězd NHL

New York - Lotyšský hokejista Zemgus Girgensons vede nečekaně hlasování fanoušků o složení týmů pro Utkání hvězd NHL. Vděčí za to nadšení příznivců ve své vlasti, kteří jsou odhodlání protlačit dvacetiletého rodáka z Rigy do tradičního exhibičního duelu mezi největší hvězdy ligy.

Podle zveřejněných průběžných výsledků získal hráč Buffala více než 800 tisíc hlasů. Za poslední týden mu přibylo více než 400 tisíc hlasů, přičemž celkově 82 procent mu jich přišlo z Lotyšska. Další hráči v pořadí včetně superhvězd jako kapitán Pittsburghu Sidney Crosby či Jevgenij Malkin mají o více než 400 tisíc hlasů méně.

Z českých hráčů figuruje nejvýš útočník Tomáš Plekanec z Montrealu, který zatím nasbíral 133.068 hlasů. V popředí průběžného pořadí figurují ještě Jakub Voráček (89.178) a Jaromír Jágr (72.097)

Celkem zatím fanoušci ze 182 zemí poslali hráčům více než 14 milionů hlasů. Hlasování se uzavře 1. ledna, tři nejžádanější útočníci, dva obránci a jeden brankář získají automatickou nominaci na Utkání hvězd, které bude 25. ledna hostit Columbus.

Hlasování probíhá na TÉTO stránce, přičemž podmínkou je registrace na webu NHL.com. Každý fanoušek vybírá tři útočníky, dva beky a jednoho brankáře, přičemž hlasovat může opakovaně, každý den desetkrát.

reklama