Lev nestačil na Magnitogorsk, Kovalčuk se loučil prohrou

8. 1. 2013 20:17
Hokejisté Petrohradu ukončili v úterý v Kontinentální hokejové lize svoji sérii čtyř vítězství, prohrál také pražský Lev.
Lev na Magnitogorsk nestačil.
Lev na Magnitogorsk nestačil. | Foto: Eduard Erben

Praha - Hokejisté Lva prohráli v utkání Kontinentální ligy s Magnitogorskem 2:5. Góly domácích, kteří vždy snižovali až za tříbrankového vedení Metallurgu, obstarali Jiří Hunkes a Jakub Klepiš.

Svěřenci kouče Václava Sýkory prohráli třetí z posledních čtyř domácích zápasů. Další duel čeká Pražany ve čtvrtek proti Traktoru Čeljabinsk.

Zápas začal hodně nudně...

První třetina příliš vzruchu nenabídla. Lev se Štěpánkem v brance se jen těžko dostával na dostřel Ahonenovy branky a už ve čtvrté minutě se musel bránit při Vránově vyloučení, ale oslabení zvládl.

Štěpánek se poté vyznamenal proti O'Reillymu, ovšem v polovině 16. minuty už neměl šanci zareagovat na Zuccarellovo zakončení zblízka při trestu Němce.

...Od druhé třetiny šla ale kvalita hry rapidně nahoru

Také na začátku druhé části museli Lvi čelit početní výhodě soupeře, oslabení zvládli bez úhony. Od 29. minuty dostala hra mnohem větší spád. Nejprve Lisin sám proti Štěpánkovi neuspěl, ale o pár vteřin později úspěšně dorážel O'Reilly. Uplynulo jen 59 sekund a "Magnitka" vedla 3:0 po trefě Hodgmana.

Pražané byli v těchto fázích zápasu zralí na ručník a mohli pouze děkovat Štěpánkovi, že rozdíl ve skóre dále nenarůstal. Domácí gólman se vyznamenal především při šanci Zdunova, který zakončoval takřka do odkryté branky.

Antipin navíc rozezvučel horní tyč. Ve 34. minutě ale na druhé straně našel Klepiš parádně Hunkese a Lev ožil. Další šanci měl Řepík, Hunkes těsně před přestávkou pálil do tyče.

Lev se na obrat ve třetí části nezmohl

I v nástupu do třetího dějství se Pražané bránili ve čtyřech. Oslabení sice zvládli, jenž několik vteřin poté jim ujel Mozjakin a se štěstím překonal Štěpánka.

Hříšník Porseland už chvilku nato usedl na trestnou lavici znovu, jediného hráče hostů přečíslili Klepiš s Němcem a Klepiš měl na konci 49. minuty podobně velkou dávku štěstí jako Mozjakin - 2:4.

Lvi přidali na aktivitě a dotírali na Ahonenovu branku, jenže zcela marně, další trefu už nepřidali. V 56. minutě je naopak zchladil Kosov a potvrdil tak, že Metallurg má nejofenzivnější tým v soutěži.

Kovalčuk se rozloučil porážkou

Kromě pražského duelu měla KHL na programu i další zápasy. Hokejisté Petrohradu ukončili svoji sérii čtyř vítězství, když coby vedoucí tým soutěže prohráli v Kazani 1:3. Hostům nepomohl ani hvězdný útočník Ilja Kovalčuk, který ještě nastoupil za SKA před návratem do zámoří, kde hraje za New Jersey.

Čestný úspěch Petrohradu zaznamenal za stavu 3:0 až v 55. minutě v power play při hře šesti proti čtyřem Patrick Thoresen. Hostům nebyla nic platná velká střelecká převaha v poměru 45:24. Kazaň se pátou výhrou za sebou dotáhla bodově na lídra Východní konference Omsk.

Ve druhém utkání za sebou skóroval Václav Nedorost, tentokrát ale český útočník jen zmírnil porážku Doněcku na ledě Spartaku Moskva 1:3. Díky třináctému gólu v sezoně si Nedorost připsal jubilejní třicátý kanadský bod, v týmové produktivitě patří novému kapitánovi Donbassu druhé místo.

Ufa - Dynamo Moskva 1:0, Atlant Mytišči - Čerepovec 0:3 (Čáslava 0+1), CSKA Moskva - Jekatěrinburg 4:3 po sam. nájezdech, Jaroslavl - Dinamo Minsk 4:1 (za hosty Krajíček 0+1), Nižnij Novgorod - Viťaz Čechov 1:3, Kazaň - Petrohrad 3:1, Spartak Moskva - Doněck 3:1 (za hosty Nedorost 1+0), Lev Praha - Magnitogorsk 2:5, Slovan Bratislava - Čeljabinsk 4:3 po prodloužení.