reklama

Arogantní Lev Praha. Slováci žádají o jeho vyřazení z KHL

Odstartují Ondřej Němec a jeho spoluhráči z HC Lev Praha 6. září nový ročník KHL, nebo ne? Odstartují Ondřej Němec a jeho spoluhráči z HC Lev Praha 6. září nový ročník KHL, nebo ne? autor: Lenka Rybaříková
Lev Praha se nemůže zbavit své nedořešené minulosti v Popradu ani necelý měsíc před startem nové sezony a čelí dalšímu problému.

Praha - Už je to tady zase. Lev Praha se nemůže zbavit své nedořešené minulosti v Popradu ani necelý měsíc před startem nové sezony a čelí dalšímu problému.

Bývalí hráči a trenéři žádají nejvyšší vedení Kontinentální hokejové ligy, aby nepustilo pražský tým do soutěže, dokud nesplatí pohledávky.

Důvodem žádosti o tvrdou sankci je nevyplacení finančních závazků popradského Lva vůči trenérům Róbertu Pukalovičovi a Danieli Makonimu.

A také deseti hráčům tehdejšího klubu - Jánu Lacovi, Jonathanu Sigaletovi, Martinu Štrbákovi, Grantovi Lewisovi, Branislavu Mezeiovi, Václavu Nedorostovi, Rudolfu Hunovi, Rastislavu Špirkovi, Emilu Lundbergovi a Karlu Frabiciusovi.

"Po několika konzultacích s hráči jsme se rozhodli, že oslovíme vedení KHL a posíláme žádost prezidentovi soutěže Alexandrovi Medvěděvovi a šéfovi hráčské asociace Andrejovi Kovalenkovi, ve které požadujeme pozastavení startu HC Lev Praha v následujícím ročníku," řekl včera bývalý trenér Popradu Róbert Pukalovič a gentuře SITA, podle něhož se dlužná částka pohybuje v řádech stovek tisíc eur.

"Musil dělá, jako by se ho to netýkalo"

Inspiraci si skupina bere v případu kazašské Astany, která před rokem čelila podobnému problému, když nevyplatila peníze vyhozenému kouči Chomutovovi.

Podle Pukaloviče situaci vyhrotilo naprosto arogantní jednání představitelů pražského klubu.

"Mluvil jsem s panem Musilem (předsedou představenstva) a ten mi řekl jen to, že se máme obrátit na právníky. Žádný náznak, že mají zájem to vyřešit. Jako by se jich to netýkalo," vysvětlil Pukalovič.

Lev Praha se opovažuje za nově vzniklý klub a odmítá jakoukoliv spojitost se závazky, které v Popradu během neúspěšné sezony vznikly, přestože měly oba kluby od prosince stejného majitele.

Podle Pukaloviče navíc představitelé Lva poslali věřitelům lednové mzdy.

"Jedním z našich argumentů je, proč nám uhradili lednovou výplatu a zaplatili těm hráčům a členům realizačního týmu, které potřebovali do HC Lev Praha. Když jde o jiný subjekt, proč vyhazovali finance za dluhy jiného subjektu," řekl současný trenér Martina.

Lev Praha by měl první utkání nového ročníku KHL sehrát 6. září doma s Rigou.

reklama