reklama

Arťuchin boxovat nebude. Nechce si zhoršit zranění

Jevgenij Arťuchin Jevgenij Arťuchin autor: Reuters
Arťuchin měl ve čtvrtek boxovat na exhibici v Rize

Riga - Po mistrovství světa v Česku velmi "populární" ruský hokejista Jevgenij Arťuchin se exhibičního boxérského zápasu nezúčastní.

196 centimetrů vysoký a 116 kilogramů vážící útočník se měl boxérské exhibice zúčastnit ve čtvrtek v Rize, kvůli jeho zdravotním problémům, které si způsobil na zmíněném MS na Slovensku, však svou účast musel odvolat.

Arťuchin má problémy s ramenem i kvůli tomu, že se v zápase o 3. místo s Českem snažil oplatit obránci Karlovi Rachůnkovi předchozí náraz na mantinel. Rachůnek se mu však chytře vyhnul, a tak Arťuchin vší silou narazil do mantinelu sám.

Čtěte také:
VIDEO Tak vysklil Rachůnek s obrem Arťuchinem plexi

Hodně zlé krve vyvolal předchozí vzájemný zápas v osmifinálové skupině, kdy po Arťuchinových nájezdech nedohráli zápas Rachůnek ani Milan Michálek. Rozhodčí však udělili ruskému útočníkovi "jen" jeden dvouminutový trest.

Arťuchin: Jsem hokejista, ne boxer 

Arťuchin se rozhodl zápas zrušit i kvůli tomu, aby si zranění nezhoršil a mohl být fit před přípravným kempem SKA Petrohrad před novou sezonou Kontinentální hokejové ligy, do které povede bohatý klub český trenér Miloš Říha.

Česko - Rusko Plexisklo nevydrželo náraz. Karel Rachůnek se vyřádil na Jevgeniji Arťuchinovi. Foto: Reuters

"Jsem hokejista, ne boxer. Během sezóny se mi nakupily zdravotní problémy, do příštího ročníku chci jít dokonale připravený, takže nechci ohrozit své zdraví. I díky svým problémům nejsem dostatečně připraven," citoval Arťuchina server SportExpress.

Ruský obr přesto do Rigy přicestoval. "Přijel jsem ale jen oficiálně říct, že nemohu boxovat, samozřejmě se chci i na samotnou soutěž podívat," dodal.

Podívat se bude moct například na někdejšího slovenského reprezentanta Ronalda Petrovického, který se show zúčastní.

reklama