reklama

Bakala koupil hokejový klub ve Švýcarsku, mezi novými vlastníky má být i Petr Svoboda

Hokejisté Lausanne v loňském zápase Ligy mistrů proti Třinci Hokejisté Lausanne v loňském zápase Ligy mistrů proti Třinci autor: Lukáš Filipec / HC Oceláři Třinec
Podle švýcarských médií se český podnikatel Zdeněk Bakala v pátek stal jedním z nových majitelů HC Lausanne, které hraje tamější nejvyšší hokejovou soutěž.

"Ano, máme nové akcionáře," potvrdil v úterý deníku 24 Heures předseda představenstva Lausanne Patrick de Preux. Jejich identitu ale zveřejnit nechtěl. 

Podle švýcarského deníku se vedle Bakaly, jenž dlouhodobě žije na břehu Ženevského jezera, stal druhým majoritním akcionářem americko-ruský finančník Gregory Finger.

Minoritní podíl v klubu z kantonu Vaud údajně získal bývalý hráč a současný agent Petr Svoboda, který vstřelil vítězný gól hokejového turnaje století v Naganu. "Něco takového se děje, zatím to ale nechci blíže komentovat," uvedl Svoboda pro web E15.

Dosavadními majiteli Lausanne byli Američan Ken Stickney s Kanaďanem Billem Gallagherem, ti se ale po rozepřích z loňského roku rozhodli z klubu odejít. Noví vlastníci by měli klubu pomoci splatit půjčku ve výši 14 milionů franků (přibližně 360 milionů korun), kterou si musel na svůj provoz půjčit. 

I přes tyto komplikace ale klub dokázal v uplynulé sezoně obsadit v tabulce základní části švýcarské ligy šesté místo a postoupit do play off. To se ale nakonec kvůli koronavirové pandemii neodehrálo.

V hokejové Lize mistrů Laussane minulý rok postoupilo až do čtvrtfinále, kde vypadlo se švédskou Luleou. Už v základní skupině se "Lvi" utkali s Třincem a připsali si jednu výhru a jednu porážku. Žádný český hokejista aktuálně na soupisce Lausanne nefiguruje. 

Převzetí klubu by mělo být oficiálně potvrzeno na tiskové konferenci během příštího týdne. 

Poznámka redakce: Zdeněk Bakala je majitelem společnosti Economia a.s., která vydává mimo jiných i deník Aktuálně.cz.

reklama