reklama

Bartošák čelí vážnému obvinění. Prý chtěl uškrtit přítelkyni

Patrik Bartošák Patrik Bartošák autor: Red Deer Rebels
Český hokejový gólman Patrik Bartošák, který bojuje o místo v týmu Los Angeles Kings v NHL a zatím nastupuje na farmě v AHL v Manchesteru, prý podle obvinění napadl přítelkyni, a chtěl ji dokonce uškrtit.

Manchester (Los Angeles, USA) - Dvaadvacetiletý hokejový talent Patrik Bartošák má průšvih. Český gólman, který bojuje o místo v týmu Los Angeles Kings v NHL a zatím nastupuje na farmě v AHL v Manchesteru, prý podle obvinění napadl přítelkyni, a chtěl ji dokonce uškrtit.

Bartošák vyhrožoval dívce smrtí

Podle serveru unionleader.com se Bartošák v pondělí večer v Country Clubu Drive dopustil na dvacetileté dívce hned sedmi provinění. Prý ji chytil za ramena, přitlačil ke zdi a začal dusit, udeřil ji do prsou, do tváře i do nohou. Navrch jí prý i vyhrožoval.

"Jestli nemáš co říct, tak tě zabiju. Praštím tě do tváře, pokud budeš mlčet. Doufám, že je ti jasné, že tě nakopnu a uspím, než odejdu," jsou věty, které údajně křičel na přítelkyni.

Hned v úterý dostal Bartošák soudní obsílku, ale zatím je stíhán na svobodě, protože zaplatil kauci 10 tisíc dolarů. Český gólman sice před rokem podepsal nováčkovskou smlouvu s Los Angeles Kings, dál ale stráží branku Manchesteru Monarchs, kde loni vychytal týmu Calder Cup v AHL.

Selhal vzdělávací systém klubu?

Vedení Los Angeles Kings nejdříve k Bartošákovu k případu vydalo jen krátké prohlášení. Uvedlo, že jde o závažná obvinění a klub zjišťuje další informace. Později ale českému brankáři pozastavilo platnost smlouvy.

"Bereme záležitost velmi vážně. Jsme extrémně zklamaní i proto, že jsme zavedli vzdělávací programy (pro hráče) vedoucí k prevenci domácího násilí. Jedná se o první krok. I nadále budeme shromažďovat informace a sledovat soudní řízení," uvedli zástupci klubu.

Králové totiž museli podobný případ řešit i v minulé sezoně, kdy byl za napadení manželky odsouzen ruský obránce Vjačeslav Vojnov. Dvojnásobný vítěz Stanleyova poháru po tříměsíčním vězení zámořskou kariéru přerušil a momentálně působí v Petrohradu.

reklama