reklama

Bartošák si musí na NHL počkat. Ještě rok bude v juniorce

Bartošák si musí na NHL rok počkat, vrací se do systému kanadských juniorek. I kvůli němu přitom CHL zakázala klubům angažovat od roku 2014 Evropany. Bartošák si musí na NHL rok počkat, vrací se do systému kanadských juniorek. I kvůli němu přitom CHL zakázala klubům angažovat od roku 2014 Evropany. autor: Red Deer Rebels
Patrik Bartošák si musí na šanci v NHL počkat. Los Angeles s ním pro tuto sezonu ještě nepočítají, dvacetiletý gólman se vrátí do Red Deer a bude ještě rok chytat juniorskou soutěž.

Ostrava - Brankář Patrik Bartošák zítra odlétá na tréninkový kemp Los Angeles Kings, ale už dopředu ví, že s ním organizace pro seniorský hokej v následující sezoně ještě nebude počítat.

Na šanci probojovat se do prvního týmu Kings a ochutnat atmosféru NHL si bude muset Bartošák minimálně rok počkat.

"Zklamaný nejsem, počítal jsem s tím"

Dvacetiletý talent, kterého si loňští vítězové Stanley Cupu vybrali ve čtvrtém kole letošního draftu, bude následující sezonu znovu chytat za Red Deer v kanadské juniorské lize.

"Zklamaný z toho nejsem. Věděl jsem, že je to jedna z variant a stále existuje byť jen malá šance, že bych se probojoval na farmu," řekl Aktuálně.cz Bartošák.

"V organizaci Los Angeles je teď pět brankářů, vedení klubu mi po draftu řeklo, že bude pro mě nejlepší chytat ještě poslední rok v juniorce. Pokud tam odchytám šedesát zápasů, je to určitě ta nejlepší možnost. Za rok bych měl navíc působit na farmě a pak už to bude jen na mně."

Bartošák zářil tak, že Kanada zakázala evropské gólmany

Bartošák se vrací do systému kanadských juniorek a počítá s tím, že bude trnem v oku. Vedení CHL (Canada Hockey Leagues) totiž po letošní sezoně, ve které byl právě Bartošák vyhlášen nejlepším gólmanem všech tamních juniorských soutěží, zakázalo klubům od roku 2014 angažovat evropské gólmany.

Důvodem je brankářská krize Kanady, která nemá v NHL žádného špičkového brankáře a řeší post jedničky pro ostře sledovanou olympiádu v Soči. Toto tvrdé opatření má zaručit, aby brankáři z Kanady dostávali v juniorce více prostoru a měli následně větší šanci uplatnit se v NHL.

Právě Bartošáka hokejoví experti letos považovali za ukázkový příklad. Zatímco on v brankovišti zářil, další mladší gólmani z Kanady v Red Deer jen vysedávali na střídačce.

"Jedničkou budu i letos, Kanaďané svou šanci nevyužili"

"To je pravda, ale oni svou příležitost nedokázali využít. Rozhodně to není o tom, že by jim trenér nedal šanci," řekl Bartošák.

Toho, že by letos trenéři Red Deer podlehli tlaku a upřednosňovali v brankovišti Kanady mladší juniory, se odchovanec Vítkovic nebojí. I letos má být jasnou jedničkou.

"Generální manažer Brent Sutter mi volal včera a počítá se mnou jako s týmovou jedničkou. Ještě se ale neví, kdo mi bude krýt záda. O tom má rozhodnout přípravný kemp," řekl gólman.

reklama