Bednář po pauze znovu řádil, Slavia dobyla Litvínov

Sport ČTK Sport, ČTK, Red Spo
11. 2. 2009 21:17
Vítkovice - Znojmo 4:0, Boleslav - Pardubice 1:2
Jaroslav Bednář po reprezentační pauze znovu řádil - Litvínov položil dvěma góly. | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Praha - Hokejisté pražské Slavie zůstávají i po 48. kole O2 extraligy na prvním místě. Po reprezentační pauze díky dvěma brankám Bednáře a Hrušky zvítězili na ledě třetího Litvínova 5:2.

Důležité body do boje o první šestku si připsal sedmý Zlín, který zdolal 2:1 Třinec, pozici zajišťující přímou účast ve čtvrtfinále play off drží Vítkovice, jež díky bezchybnému výkonu v obraně porazily v moravském derby Znojmo 4:0.

Na druhém místě zůstávají hokejisté Pardubic, kteří dokázali uspět na ledě poslední Mladé Boleslavi.

14. Mladá Boleslav 48/55

Důležité dva body za vítězství v prodloužení si připsaly Karlovy Vary. Západočeši zdolali gólem Němce v nastavení Kladno 3:2.

Podobně si vedli i hokejisté Sparty, kteří sice v závěru zápasu proti Českým Budějovicím ztratili vedení 2:0, ale v prodloužení vybojovali alespoň jeden bod navíc.

Životně důležitou výhru vybojovali hráči Plzně. V Liberci před vyprodanou Tipsport Arenou zlikvidovali dvougólové manko a dvěma góly v poslední třetině vybojovali vítězství 5:4.

Bednář vyrovnal Růžičkův rekord

V dresu Slavie opět exceloval Jaroslav Bednář, který k výhře 5:2 v Litvínově přispěl stejně jako David Hruška třemi body za dvě branky a asistenci. Nejproduktivnější hráč extraligy bodoval už ve dvaceti zápasech po sobě, čímž vyrovnal rekord nejvyšší soutěže, který drží jeho současný trenér Vladimír Růžička.

Pardubicím stačily k úspěchu v Mladé Boleslavi jen dvě branky. Přestože Moeller od páté minuty prohrával po gólu Tomáše Nouzy z trestného střílení, na konci deváté minuty už vedl 2:1 po trefách Jana Starého a Tomáše Zohorny. Od té chvíle se již na skóre nic nezměnilo.

Sparta, která se před reprezentační přestávkou trápila, porazila České Budějovice 3:2 v prodloužení. Pražané si sice vedení 2:0 z první třetiny přenesli až do závěru zápasu, ale v poslední pětiminutovce základní hrací doby dvakrát inkasovali. Radovat se tak definitivně mohli až po trefě Ondřeje Kratěny ze 63. minuty.

V přestřelce na ledě Liberce uspěla Plzeň poměrem 5:4. K důležité výhře Západočechů výrazně přispěl zkušený útočník Tomáš Vlasák, jenž vstřelil hattrick a sám dokonal obrat ze stavu 4:2 pro Bílé Tygry, který svítil na ukazateli skóre v čase 39:15 po gólu domácího Lukáše Pabišky. Vlasák snížil již za 14 sekund a v 54. a 57. minutě korunoval svůj velký večer.

Karlovy Vary se protrápily k výhře 3:2 v prodloužení nad Kladnem, když po dvou třetinách prohrávaly 1:2.

Vítkovice Steel - Znojemští Orli 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 7. Kvapil (M. Barinka), 37. Klimek (Kuboš), 47. Hubáček (Štefanka, Stehlík), 53. Krenželok (Klimek, Stehlík). Rozhodčí: Hradil, Husička - Bláha, Kalivoda. Vyloučení: 2:7. Využití: 1:0. Diváci: 3912.
Vítkovice: Štěpánek - Jurečka, M. Barinka, Kuboš, Stehlík, Ovčačík, Trnka - Klimek, Štefanka, Krenželok - Ujčík, Šimíček, Kvapil - Treille, Burger, Hubáček - Strapáč, R. Hruška, Svačina. Trenéři: Hadamczik, Konečný a Moták.
Znojmo: Trvaj - J. Mrázek, Bičánek, Tesařík, Chvátal, Rýgl, Mojžíš - Erat, Dopita, Selingr - M. Růžička, Haman, Plášek - J. Svoboda, R. Procházka, Demel - Kucharczyk, Meidl, Čachotský. Trenéři: Rulík a Baďouček.

Zápas jsme sledovali minutu po minutě

RI Okna Zlín - Oceláři Třinec 2:1 (0:0, 0:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 48. Roman Vlach (Hamrlík), 49. Andrašovský (Míka) - 60. Polanský (Sekeráš, Peterek). Rozhodčí: Jeřábek, Šindler - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 6:6, navíc Galvas (Zlín) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 3866.
Zlín: Sedláček - Hamrlík, Galvas, Nosek, Lučka, Míka, Kučný, Bořuta, Linhart - Balaštík, Leška, Köhler - Záhorovský, Kollár, Rachůnek - Ondráček, Balán, Andrašovský - Kubiš, Roman Vlach, Mokrejš. Trenéři: Venera, Rostislav Vlach a Hrazdíra.
Třinec: Čechmánek - Vosátko, Gureň, Sekeráš, Výtisk, Seman, Malec - Kanko, Martynek, Kováčik - Balej, D. Moravec, Polanský - Tomík, Peterek, D. Květoň - Pánik, Hampl, Lušňák. Trenéři: Stavjaňa a Juřík.

BK Mladá Boleslav - Moeller Pardubice 1:2 (1:2, 0:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 5. Nouza z tr. střílení - 6. Starý (Koukal, Kolář I), 9. Zohorna. Rozhodčí: Polák, Hribik - Jelínek, Pavlovič. Vyloučení: 7:6. Využití: 0:1. Diváci: 3620.
Mladá Boleslav: Šindelář - J. Novák, Kočí, Zíb, J. Moravec, Jindra, Schnabel, Mocek, Bauer - Nouza, R. Král, Handlovský - Klimenta, Boháč, D. Vrbata - Padělek, T. Sýkora, Benda - Gajovský, Rod, R. Pšurný. Trenéři: Šindel, Šejba a Gudas.
Pardubice: Lašák - Snopek, Čáslava, Havíř, Píša, Kolář II, Lojek, Šeda - Cetkovský, Divíšek, Pivko - Kolář I, Koukal, Starý - Zohorna, Blažek, Somík - Klejna, Semorád, Rákos. Trenéři: V. Sýkora a Seidl.

Litvínov - Slavia Praha 2:5 (0:2, 1:1, 1:2)
Branky a nahrávky: 36. J. Černý (Šlégr, Lukeš), 50. Kubinčák (Branda, Skuhrovec) - 4. Bednář (Sloboda, Sklenář), 7. Micka (D. Hruška, Bednář), 40. Bednář z tr. střílení, 57. D. Hruška (Žižka, Červenka), 60. D. Hruška. Rozhodčí: Hodek, Kubeš - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 7:10. Využití: 2:1. Diváci: 6405.
Litvínov: J. Hübl ml. - Šlégr, Kubát, Kroupa, Skuhrovec, Walter, Punčochář, Vobořil, Švarný - Jánský, J. Černý, Lukeš - Kubinčák, Branda, Trávníček - Bahenský, Rindoš, Jenáček - Bojer, Heinisch, Maxa. Trenéři: J. Hübl st. a Rosol.
Slavia: Furch - Sloboda, Vašíček, Drtina, Žižka, Kolařík, Špelda - Bednář, Červenka, Sklenář - D. Hruška, Endál, Vondrka - Micka, P. Jelínek, Doležal. Trenéři: V. Růžička st. a Kalous.

Energie Karlovy Vary - Geus Okna Kladno 3:2 v prodloužení (1:1, 0:1, 1:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 2. Dobroň, 43. Řezníček (Košťál, Kumstát), 63. Němec z tr. střílení - 6. Čurilla (Bělohlav), 39. Frolík (Hájek). Rozhodčí: Pešina, Šír - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 2:4, navíc Diviš (Kladno) 10 min. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 3320.
Karlovy Vary: Mensator - Řezníček, Dobroň, Němec, Duben, Prošek, Mudroch, Čutta, K. Černý - Kumstát, Skuhravý, Košťál - Dej, Hluchý, Sailer - Melenovský, Pech, Skladaný - Zaťovič, Milan Procházka, Zucker. Trenéři: Paleček, Antonik a Kněžický.
Kladno: Kopřiva - Nádašdi, Hájek, Pavlas, Trončinský, A. Novotný, Šmach, Kameš, Hořava - Diviš, Patera, Martin Procházka - Čurilla, F. Mrázek, Bělohlav - Horna, Kalla, Frolík - Valský, Stieler, Kuchler. Trenéři: Müller a Kasík.

Sparta Praha - Mountfield České Budějovice 3:2 v prodloužení (2:0, 0:0, 0:2 - 1:0)
Branky a nahrávky: 9. Ton (Vykoukal), 14. Podlešák (Hromas), 62. Kratěna (Broš, D. Výborný) - 56. Veselý, 58. Kůrka (Huml, Veselý). Rozhodčí: Minář, Turčan - Bejček, Pešek. Vyloučení: 11:12. Využití: 2:1. Diváci: 5971.
Sparta Praha: Přikryl - Pilař, Gulaši, Vykoukal, Jan Hanzlík, Černošek, S. Hudec - Látal, Broš, Kratěna - Ton, D. Výborný, Netík - Hromas, Langhammer, Podlešák - Hrdel, Koreis, Kafka (30. Mrňa). Trenéři: F. Výborný a M. Jelínek.
České Budějovice: Jakub Kovář - Mucha, Gřegořek, L. Poživil, Vydarený, Toman, Sičák - Kůrka, Huml, Veselý - Gulaš, Šimánek, Melichárek - Mertl, Vak, M. Hudec - Bílek, Duda, Hřebejk. Trenéři: Tlačil a Kupka.

Bílí Tygři Liberec - Lasselsberger Plzeň 4:5 (3:1, 1:2, 0:2)
Branky a nahrávky: 8. V. Nedorost (Pletka, R. Vrbata), 9. Žabka (Pabiška), 12. Kašpařík (V. Nedorost), 40. Pabiška (Jareš, Víšek) - 11. Straka (Vostřák, Vlasák), 30. Tomas (Kracík, Benák), 40. Vlasák (Smrek), 54. Vlasák (Vostřák, Straka), 57. Vlasák (Vostřák, Straka). Rozhodčí: Fraňo, Homola - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 4:7. Využití: 2:1. Diváci: 7500 (vyprodáno).
Liberec: Leinonen (30.-32. Fikrt) - Jareš, Modrý, Harant, Jiruš, Žabka, Derner, od 21. navíc Hunkes - Podkonický, Blatný, Pletka - R. Vrbata, Kašpařík, V. Nedorost - Pabiška, Plodek, Víšek - Špaček, Dušek, Vantuch. Trenéři: Pešán, J. Nedvěd st. a Kapoun.
Plzeň: Francouz (12. Chábera) - Benák, Dresler, Cartelli, Redlihs, Čakajík, Smrek, od 21. navíc Pácal - Vostřák, M. Straka, Vlasák - Tomas, Kracík, Ludvík - Adamský, Kubalík, Dvořák - Kubica, Jan Kovář, Laš. Trenéři: Hynek, Razým a Pejchar.