reklama

Legenda zpátky v Edenu. Bednář s námi zahájí přípravu, přiznává Slavia

Jaroslav Bednář naposledy působil v pražské Slavii před pěti lety. Jaroslav Bednář naposledy působil v pražské Slavii před pěti lety. autor: Milan Kammermayer
Hvězdný veterán Jaroslav Bednář brzy znovu obleče dres hokejové Slavie - minimálně ten tréninkový. S mužstvem ve druhé polovině července zahájí přípravu na ledě.

V minulém týdnu přinesl deník Aktuálně.cz informaci, že 43letý Bednář by příští ročník mohl odehrát právě ve Slavii, s níž má ústní dohodu. Smlouvu ale ještě nepodepsal.

Nicméně už nyní je jasné, že s prvoligovým mužstvem se seznámí při letních trénincích.

"Dohodli jsme se, že se s námi Jarda Bednář připraví na příští sezonu," potvrdil tiskový mluvčí sešívaných Jakub Mezlík. "Dále bude záležet na rozhodnutí jeho, sportovního manažera a trenéra našeho týmu."

Definitivní verdikt o tom, zda se Bednář vrátí do Slavie, by tak měl padnout na přelomu července a srpna. Návratu klubové legendy ale všechno nahrává.

Přitom před několika měsíci něco takového nepřipadlo v úvahu. Bednář dělal sportovního manažera v extraligovém Hradci a zároveň pomáhal ve druhé lize k postupu spřátelenému Vrchlabí, kde ve 32 zápasech nastřádal parádních 68 bodů (24+44). Dosáhl na nejlepší bodový průměr v celé soutěži.

V Hradci však po základní části z rodinných a osobních důvodů sám skončil a opět ho láká hokej na profesionální úrovni.

Ve Slavii naposledy působil před pěti lety jako kapitán. Se zbídačeným klubem tehdy zažil sestup do první ligy. Celkově dres Pražanů oblékl v deseti sezonách, jednou v něm slavil extraligový titul.

reklama