Bednář smetl Plzeň čtyřmi góly, Sparta znovu prohrála

1. 2. 2009 19:32
Třinec - České Budějovice 1:6
Jaroslav Bednář má před reprezentačním srazem formu
Jaroslav Bednář má před reprezentačním srazem formu | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Pardubice/Třinec - Hokejová O2 extraliga má po nedělním 47. kole stejného lídra. Díky jasnému vítězství v Plzni si první místo před reprezentační pauzou udržela pražská Slavia, zatímco druhé Pardubice porazily Spartu až po prodloužení.

Úřadující mistr české nejvyšší soutěže udivuje fanoušky nejen formou, ale obdiv vzbuzují i výkony jednotlivců.

Není tomu tak dávno, co čtyři branky nastřílel Micka. Nyní se totéž povedlo jinému slávistovi.

Jaroslav Bednář dokázal proti Plzni skórovat čtyřikrát už během úvodního dějství, na hattrick mu stačily čtyři minuty a třicet dva vteřin. Svou poslední trefu přidal těsně před odchodem do kabin, čímž si do letošních statistik připsal 51. bod.

Statistiky a on-line přenos ZDE

Pražané si ještě po gólu Vondrky, který vyhnal Cháberu z klece, vypracovali vedení 5:0 a osudu zápasu bylo prakticky rozhodnuto.

Domácí už jen dvakrát snížili. Nejprve díky Tomasovi, ovšem pak zase úřadovala Slavia - Holec svým premiérovým zásahem v extralize vrátil Plzni depresivní náladu, kterou v závěru neodvrátil ani Dolanský snížením na 2:6.

Pardubice zažily mnohem dramatičtější a vyrovnanější střetnutí. Proti trápící se Spartě otočili skóre z 0:1 na 2:1, sedm minut před koncem základní hrací doby však Výborného svěřenci vyrovnali.

Čtěte dále: Hokejová Sparta a Vítkovice přesvědčivě prolomily krizi

Zdálo se, že po opatrném prodloužení přijdou nájezdy, ale nakonec se tak nestalo. O výhře Východočechů rozhodl třicet sekund před uplynutím pětiminutovky Petr Koukal.

Moeller je za Slavií o dva body, ale má odehrán o jeden zápas méně.

České Budějovice živí naději na play off

Hokejisté Českých Budějovic se ještě nevzdávají šance na postup do předkola play off. Poradili si se soupeřem z Třince, jehož po čtyřgólové smršti ve druhé třetině smetli 6:1.

A fanoušci ženou svůj tým, loňského vítěze základní části, do nejlepší desítky. Ti nejvěrnější přijeli autobusem do Slezska, aby podpořili hráče v bitvě proti místnímu Třinci. A odměnou jim bylo celkem šest branek v síti domácích.

České Budějovice se radují ze vstřelené branky
České Budějovice se radují ze vstřelené branky | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

První branka přišla v polovině úvodní třetiny, kdy se po střele Ptáčka prosadil dorážející Šimánek. Třinec sice ještě před pauzou vyrovnal zásluhou Tomíka, z jeho strany to ale bylo všechno.

Domácí už poté jen sledovali, jak Vojtek inkasuje jeden gól za druhým.

Opět se radoval Šimánek, který ve 22. minutě využil přesilovou hru Českých Budějovic. O sedm minut později zvýšil na rozdíl dvou branek Duda a po ranách Poživila a Gulaše skóre narostlo na 5:1. V polovině třetí třetiny uzavřel na 6:1 Ptáček.

Budějovice tak navázaly na vynikající formu z posledních týdnů, před reprezentační přestávkou vyhrály šest ze sedmi utkání.

Boleslav bez Vrbaty uspěla ve Znojmu

Jihočeši mají ještě spolu s Kladnem a Znojmem reálnou šanci posunout se na desáté místo, které zaručuje boj o vyřazovací část. Už jsou jedenáctí, přičemž na desátou Plzeň jim schází čtyři body.

Kladenští zatím získali stejně bodů, kvůli horšímu skóre si ale s Mountfieldem vyměnili pozici v tabulce. Středočeši v neděli zdolali Zlín, ovšem až v prodloužení. Jednoznačnou hvězdou duelu byl Pavel Patera.

Zkušený olympijský vítěz vstřelil dvě branky domácích, kterými vždy odpověděl na náskok Zlínských. V prodloužení pak bod navíc zajistil Kladnu Jaroslav Kalla.

Jen jedna branka rozhodla o vítězi duelu mezi Znojmem a Mladou Boleslaví. Bitvu dvou nejhorších zvládl lépe nováček, který se po ráně Sýkory z poloviny zápasu mohl radovat ze tří bodů a z toho, že se přiblížil předposlední příčce na pět bodů.

Na obou stranách nebyly na ledě k vidění hvězdy - domácí se museli obejít bez Jiřího Dopity, za hosty už zase nehrál Radim Vrbata, jenž v týdnu zamířil do Liberce.

Čtěte více: Překvapivý trejd: Reprezentant Vrbata jde do Liberce

A právě český reprezentant, nedávno opora zámořské Tampy Bay, dal svůj první gól za Bílé Tygry. V zápase proti Karlovým Varům se výběr zpod Ještědu radoval ze dvou bodů po Pletkově rozhodujícím samostatném nájezdu.

Další utkání, které skončilo až v rozstřelu, viděli v Litvínově. Domácí nejdříve vedli nad Vítkovicemi, potom dvakrát prohrávali, nakonec však v 59. minutě vyrovnali na 3:3 díky Brandovi. Bod navíc zajistil týmu Aloise Hadamczika Ujčík.

Pardubice - Sparta Praha 3:2 PP

Plzeň - Slavia Praha 2:6

Znojmo - Mladá Boleslav 0:1

Kladno - Zlín 3:2 PP

Litvínov - Vítkovice 3:4 SN

Liberec - Karlovy Vary 3:2 SN

1. Slavia Praha 47 21 8 6 12 160:131 85
2. Moeller Pardubice 47 22 5 7 13 154:135 83