reklama

Bednář: V Bernu zájem mají, ale já chci domů. Do Slavie

Jaroslav Bednář se vrací do Slavie. Jaroslav Bednář se vrací do Slavie. autor: CPA - Eduard Erben
Hokejový útočník Jaroslav Bednář oslavil v Bernu švýcarský titul a rozhodl se pro definitivní návrat do české extraligy. Bude hrát za Slavii.

Praha - Hokejová Slavia má obrovskou posilu. Útočník Jaroslav Bednář se vrací ze Švýcarska a podepsal v O2 areně smlouvu na tři roky. 

Bednář patřil k oporám týmu i loni, ale na závěr sezony odešel do švýcarského Bernu, se kterým oslavil titul v tamní lize.

Teď už je ale prý jeho návrat do Slavie definitivní. Zřejmě tady také zakončí svou hokejovou kariéru. Zájem o jeho služby ze Švýcarska je přitom stále velký a to i v době, kdy Švýcaři slaví historické stříbro z mistrovství světa.

Co jste říkal na to, jak hráli Švýcaři na mistrovství světa?
Dobré, viďte? (směje se)

Dobré! Byl jste prakvapený?
Byl. Tím finálem. Čekal jsem, že klopýtnou a že ze semifinále nepostoupí. Kdokoliv se ale díval, musel bych z výkonů, co předváděli nadšený. Devět zápasů v řadě na MS vyhrát, to je neskutečné.

Byl to výkřik do tmy, nebo se definitivně dostali do světové špičky?
Bojím se to říct. Osobně si myslím, že by to mohl být jen výkřik. Překvapení je to ale obrovské a co se teď děje asi ve Švýcarsku, to bude delšího rázu. Nevím ale, jak to bude příští rok. Je třeba pamatovat na to, že oni čtyřicet let tak daleko nikdy neprošli.

Vy jste ve Švýcarsku hrál. Je poznat, že se tam hokej zvedá?
Já jsem říkal vždycky, že hokej ve Švýcarsku není špatný. To tady byli jedinci, co to respektovat nechtěli. A byli to dokonce i trenéři reprezentace, kteří odtamtud hráče nebrali. Ale už jenom se tam dostat a hrát ve Švýcarsku za dobrý mužstvo, to taky není jen tak. Švýcarský hokej jsem vždycky podporoval a tvrdím, že je dobrý.

Měl jste po titulu v Bernu hned jasno, že se vrátíte?
Dennodenní nátlaky a telefony z Bernu byly. Měl jsem tam přece jen dobrou sezonu, udělali jsme titul a měli výbornou partu. Přemlouvali mě, ale já už jsem byl jednou nohou ve Slavii. Chtěl jsem se vrátit do mužstva, kde jsem vyrůstal a kam mě to táhne. Už se chci definitivně vrátit do Česka, v zahraničí už hrát nebudu.

Slavia měla loni výbornou sezonu. Vypadla až v semifinále a říkalo se, že jen proto, že tomu chyběl takový hokejista, jako jste vy...
Tak tomu mohl chybět i Červenka nebo Sobotka, kdokoliv. Já jsem tady měl měsíc a půl loni výborné období, ale nemůžu tvrdit, že se mnou by to pak bylo jiné. Takhle namyšlený zase nejsem (směje se).

Letos jste změnil přípravu. Netrénujete individuálně, ale s týmem. Jak to snášíte?
První měsíc to bude tragédie, to budou galeje. Tělo si ale potom sedne a půjde to samo. Ty první tři neděle, to je ale fakt hrozné a nemá to rád asi žádný hráč. Žijeme z toho ale minimálně do Vánoc. Hlavně o Slavii se ví, že nehrajeme žádný krásný hokej, ale hrajeme fyzický hokej. O to víc se musí trénovat.

Vy přicházíte, ale mluví se o odchodu Tomáše Hertla do NHL. Jaký na to máte názor vy?
Má v hlavě trošku mišmaš. Musím souhlasit s Láďou Růžičkou, že by mu tady rok ještě prospěl. Je ale jasné, že tlak San Jose je velký a chtějí si ho vzít dokud je mladý. Vychovat si ho podle sebe. Oni si zatím půjdou a myslím si, že si ho asi stáhnou...

Mrzí vás to proto, že jste spolu měli hrát v lajně?
Sedli jsme si už loni od první chvíle, ale to k hokeji patří. Já věřím, že Láďa Růžička vytáhne dalšího mladého kluka, kterého si vychovám a bude z něj další Červus (Červenka). To je to, co mě na hokeji baví.

reklama