reklama

Slavia mění majitele. Benýšek se zbavil podílu

Richard Benýšek, Vladimír Růžička a Vladimír Pitter stáli kdysi v čele Slavie společně. Teď je novým šéfem pražského klubu Vladimír Pitter. Nově vlastní 99,9 procenta akcií klubu. Richard Benýšek, Vladimír Růžička a Vladimír Pitter stáli kdysi v čele Slavie společně. Teď je novým šéfem pražského klubu Vladimír Pitter. Nově vlastní 99,9 procenta akcií klubu. autor: Aktuálně.cz
Richard Benýšek se zbavuje svého podílu ve Slavii. 99,9 procenta akcií hokejového klubu bude ovládat podnikatel z Pardubic Vladimír Pitter.

Praha - Richard Benýšek se zbavuje všech svých akcií a už nebude většinovým majitelem hokejové Slavie. Prozatím však dál zůstává v jejím představenstvu. Aktuálně.cz to řekl Vladimír Pitter, nový šéf klubu, který přebírá Benýškův podíl.

Děje se tak souběžně s uhrazením všech závazků, které Slavia v minulé sezoně měla ke svým hráčům. Pitter se nyní stane vlastníkem 99,9 procenta akcií.

Zbylý zanedbatelný podíl v klubu vlastní občanské sdružení SK Slavia Praha.

"Využil jsem předkupní právo. Začíná proces, ve kterém se s panem Benýškem dohodneme na převodu jeho podílu 69,9 procenta akcií. Na jeho konci budu většinový majitel klubu," potvrdil internetovému deníku Aktuálně.cz Pitter.

"Je pravda, že pan Pitter využil své právo. Více bych to nechtěl komentovat," řekl i sám Richard Benýšek, který se akcií zbavuje. Předtím však uhradil všechny závazky vůči hráčům a dodavatelům, aby, jak sám říká, "po něm zůstal ve Slavii čistý stůl."

Benýšek nabídl svůj podíl na začátku dubna

O tom, že Pitter jeho podíl odkoupí, se v zákulisí mluvilo od začátku dubna, kdy Benýšek společně se svým bratrem Ladislavem (bývalým hokejistou a mistrem světa) na tiskové konferenci nabídl své akcie k prodeji a zároveň oba rezignovali na členství v představenstvu klubu. Vedla je k tomu údajně napjatá situace okolo Slavie vyostřená odchodem Vladimíra Růžičky k hokejové reprezentaci - více čtěte ZDE.

Richarda Benýška (současně také šéfa společnosti Bestsport, která provozuje O2 arenu, kde Slavia extraligu hraje, a je také generálním partnerem klubu) tehdy mimo jiné naštval výrok Růžičky v rozhovoru pro Aktuálně.cz (čtěte ZDE), ve kterém reprezentační kouč kritizoval Ladislava Lubinu jako nového trenéra Slavie.

"Vrcholem bylo vyjádření, při kterém prý Růžička hlasoval pro Břetislava Kopřivu jako nového trenéra. Nevím, proč by měl hlasovat zrovna on, když ani není členem představenstva," řekl tehdy ostře Benýšek a nabídl prostřednictvím médií svůj podíl právě reprezentačnímu kouči, který předtím ve Slavii působil čtrnáct sezon.

Růžička bezprostředně poté jeho nabídku odmítl s tím, že na to, aby řídil hokejový klub, nemá peníze.

Benýšek svůj podíl nabízel za symbolickou jednu korunu.

Vladimír Pitter už v klubu v té době společně s Benýškem působil. Dosud vlastnil třicet procent akcií a měl ve smlouvě i předkupní právo na Benýškův podíl. To teď také uplatnil.

Benýšek zůstává v představenstvu jako zástupce generálního partnera

Benýšek byl navzdory své rezignaci z představenstva klubu hned v dubnu valnou hromadou zvolen zpět jako jeho člen a prozatím v něm zůstane do doby, než se akcie na Pittera převedou. Firma Bestsport, kterou Benýšek řídí, bude rovněž generálním partnerem klubu v příští sezoně.

"Stanovy říkají, že smlouvu musejí podepisovat minimálně dva členové představenstva, a v představenstvu Slavie jsem v tuto chvíli pouze já a pan Benýšek. On už od řízení Slavie v podstatě ustoupil a stáhl se do ústraní. Řízení klubu, jeho obchodní, marketingovou a sportovní část, už vedu pouze já. On je v představenstvu jako zástupce společnosti, která je naším generálním partnerem a zároveň provozuje arénu, ve které Slavia působí," řekl Pitter o tom, jaký vliv má v současnosti Benýšek na chod klubu.

Pitter takto Slavii řídí už několik týdnů. Bezprostředně po skončení sezony sám vyjednával s hráči nové smlouvy a zajišťoval klub i kádr na příští sezonu. Stál třeba za příchodem útočníka Tomáše Vlasáka.

Jinak ale klub v létě počítá v hráčském poli spíše ztráty. Odešel kapitán Petr Kadlec (Plzeň) i útočníci David Skokan (Hradec Králové), Lukáš Žejdl (Třinec), Petr Jelínek, Lukáš Krenželok (oba Liberec) a Vladimír Růžička mladší (na zkoušce v Rize). Navíc se v zákulisí hovoří také o možném odchodu největší tváře týmu Jaroslava Bednáře.

Vedle Slavie je Pitter také spolumajitelem fotbalového klubu v Pardubicích, se kterým hraje druhým rokem Fotbalovou národní ligu - druhou nejvyšší soutěž. Už několikrát se ale nechal slyšet, že by Pardubice v příštích letech rád viděl v Gambrinus lize.

Facebooková stránka autora článku - Adam Sušovský - Aktuálně.cz.

reklama