Beznadějný Chomutov s přídělem, Sparta smetla i Kometu

Hokejisté Chomutova si přijeli pro další příděl do Ostravy.
"Měli jsme mít tři body. Před zápasem bychom dva brali, ale už jsme jich venku hodně poztráceli a můžou nám na konci chybět," řekl po utkání Bartek, který si vylepšil bilanci na 13 tref v sezoně.
V první sérii se trefil přesně do pravého horního rohu a byl si svým úspěšným zásahem jistý, přestože jej sudí zkoumali na videu. "Měl jsem to promyšlené dopředu. Jen jsem čekal, jestli to tam bude otevřené," doplnil Bartek.
Do první šance se dostal ve třetí minutě po Skokanově střele Poletín, ale minul Melicherčíkovu branku. Na druhé straně se ocitl před Furchem Nedvěd, ztroskotal však na slávistickém brankáři.
Další možnost měli také Bílí Tygři, ale Bartkův únik kryl opět Furch. Stav se neměnil ani při přesilovkách, oba týmy měly v úvodní části po dvou.
26. 11. 2013 21:29
Reportáž z úterních zápasů hokejové extraligy.

Praha - Celkem čtyři zápasy se odehrají v úterním programu hokejové extraligy. Ve třech z nich se radovaly z výher domácí celky.

V předehrávce 33. kola smetly Vítkovice poslední Chomutov 8:3, v dohrávce 23. kola pak Pardubice v souboji posledních mistrů zdolaly Plzeň 3:1, když "Perníkáři" svého soupeře přehráli v poslední dvacetiminutovce.

Pohodu posledních týdnů potvrdila v dohrávce 22. kola pražská Sparta, která si poradila díky zlepšenému výkonu ve druhé polovině zápasu s Kometou Brno 4:1. Padla jen Slavia, která nestačila v dohrávce 21. kola na Liberec, kterému podlehla 3:4 po nájezdech.

Zemětřesení ve Vítkovicích zabralo

Šňůra porážek vyvolala v sestavě Vítkovic hotové zemětřesení, pohromadě zůstal jen první útok a rošády se domácím nad očekávání vyplatily. Chomutovský záměr o perfektní defenzívu se už během první části zbortil jako hrad z písku.

Přestože hosté začali vcelku aktivně, vyrovnaná partie trvala jen sedm minut: pak po vyhraném Húževkově vhazování od modré čáry napřáhl Pastor a po čistém průstřelu v úvodní vítkovické přesilovce se mohl radovat ze své první extraligové branky.

Koncepce Pirátů vzala za své. Směrem dopředu to ještě šlo, ale v defenzívě to hostům pořádně skřípalo. A když se během dvou svých střídáních ve 12. a 15. minutě prosadil Němec, nebylo co řešit, hosté poté předvedli svojí další slabinu – a Vítkovice postupně navyšovaly náskok. Piráti se prosadili až v posledních deseti minutách za rozhodnutého stavu.

V Pardubicích rozhodli domácí v poslední třetině

Souboj dvou posledních mistrů se rozjížděl hodně opatrně, není proto divu, že v první třetině letělo na oba brankáře dohromady jen devět střel. V zápase, ve kterém byli domácí nápaditějším týmem, hodně kouskovala vyloučení na obou stranách. První branky se přesto dočkali fanoušci až po polovině zápasu.

Gól hostujícího Lva ve 39. minutě kvůli posunuté brance ještě platit nemohl, ale za minutu si Plzeňští radost zopakovali se vší parádou. Nahození Jeřábka od modré čáry šikovně tečoval na brankovišti stojící Hollweg. Plzeň mohla soupeře dorazit na začátku třetí třetiny, jenže Vlasák ani Pletka při svých velkých šancích neuspěli.

Zákonitě tak přišel trest. Nosek si najel na přihrávku za obranu a bekhendem prostřelil Mensatora. Pardubice po brance ožily a v 56. minutě se dočkaly vedoucí branky. Po velkém závaru doklepl puk za čáru Kousal. Plzeň se v závěru k ničemu nedostala, naopak pojistku do opuštěné branky přidal Benák.

Sparta vede ligu již o deset bodů

V dohrávce 22. kola oplatila Sparta Kometě porážku z prvního vzájemného zápasu a bodovala ve čtrnáctém duelu za sebou, třináct z nich přitom Sparta dokázala vyhrát. Kometa padla potřetí za sebou.

Domácím se ideálně vydařil vstup do utkání a již po 80 sekundách se dostali do vedení. Kubátovu střelu Trvaj jen vyrazil a Buchtele pohotově puk doklepl do branky Komety. Rychle inkasovaný gól ale hosty neotřásl, drželi s favoritem krok a v sedmé minutě vyrovnal Svoboda. Ve vyrovnané partii se mohly oba celky prosadit v přesilových hrách, Pöpperle i Trvaj ale předváděli jisté výkony.

Skóre se změnilo až ve 34. minutě, kdy Hanzlík hrající na Spartě poprvé jako host ztratil puk a Ton následný brejk jistě proměnil. Nejlepší střelec soutěže si připsal 18. gól ve svém 22. zápase sezony. A když poté vychytal Pöpperle Wasserbauera a Němce, mohli jeho spoluhráči přidat v poslední třetině další dvě branky – ve 46. minutě se trefil Klimek, minutu před koncem kapitán Rolinek.

Slavia padla popáté za sebou

V O2 Aréně se čekalo na první branku až do poloviny zápasu, když se po rychlém úniku trefil Bartek. Domácí poté měli šanci na vyrovnaní, v přesilovce se ale postupně neprosadili Kadlec, Petrovický ani Bednář. A tak podruhé v zápase udeřil Bartek.

Domácí proto vstoupili do poslední třetiny náporem a při Šimkově vyloučení se konečně dokázali i prosadit, když se po hezké akci trefil obránce Valach. Liberečtí vzápětí sice kontrovali Nedvědem, ovšem sílící tlak Slavie v 55. minutě podpořilo snížení šťastné snížení Kadlece. Vyrovnání se Růžičkova parta dočkala o dvě minuty později, když si hosté srazili do vlastní branky nahození Vrdlovce.

V nastavení po Bulířově průniku mohl rozhodnout Vitásek, Slavia se ubránila i při Whartonově trestu, ale po nájezdech slavil Liberec. Trefili se jen Bartek, jenž vítěznou trefou dovršil hattrick, a Pospíšil.

Dohrávky a předehrávky hokejové extraligy:

33. kolo: HC Vítkovice Steel - Piráti Chomutov 8:3 (3:0, 2:0, 3:3)

Branky a nahrávky: 7. Pastor (Húževka), 12. E. Němec (Strapáč, Húževka), 15. E. Němec (Strapáč), 30. Stehlík (Húževka, E. Němec), 32. Burger (Vandas), 46. Huna (Svačina, Roman), 51. Šedivý (Valčák, Kolouch), 55. Vandas (Burger) - 51. Šulák (Sikora, Šagát), 54. D. Hruška (J. Straka, Hřebejk), 59. Hřebejk (Pulpán, J. Straka). Rozhodčí: Hrubý, Pešina - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 6:6, navíc Burger (Vítkovice) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 3248.

Vítkovice: Dolejš - Sloboda, Kovář, Pastor, Stehlík, M. Hruška, Barinka, Bail - Huna, Roman, Svačina - Strapáč, E. Němec, Húževka - Vandas, Burger, Szturc - Šedivý, Valčák, Kolouch. Trenéři: Oremus a Šimíček.

Chomutov: M. Růžička - Rutta, Pulpán, Novák, Trefný, Krstev, Šulák, Mrázek, Bartejs - Balej, Divíšek, Kubinčák - D. Hruška, J. Straka, Bartečko - Hřebejk, Šagát, Sikora - Kämpf, Račuk. Trenéři: Turek a R. Kaše.

23. kolo: HC ČSOB Pojišťovna Pardubice - HC Škoda Plzeň 3:1 (0:0, 0:1, 3:0)

Branky a nahrávky: 49. T. Nosek (Radil, Gregorc), 56. Kousal (Vašíček, Radil), 60. Benák - 40. Hollweg (J. Jeřábek, T. Sýkora). Rozhodčí: Šír, Mikula - Bryška, Lučan. Vyloučení: 2:6. Bez využití. Diváci: 7254.

Pardubice: Hudáček - Píša, V. Kočí, Benák, Zdráhal, Gregorc, Vašíček - P. Sýkora, Marha, Endál - Tybor, T. Zohorna, Somík - Radil, T. Nosek, Kousal - Rys, Moučka, Semorád. Trenéři: Venera a M. Říha ml.

Plzeň: Mensator - Jiří Hanzlík, Seman, Slovák, J. Jeřábek, Mozík, Boháč - Lev, Kašpařík, J. Sýkora - Kratěna, Vlasák, Pletka - Dvořák, T. Sýkora, Hollweg - Indrák, Pitule, Vlček. Trenéři: Razým a Michal Straka.

22. kolo: HC Sparta Praha - HC Kometa Brno 4:1 (1:1, 1:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 2. Buchtele (Kubát, Pech), 34. P. Ton, 46. Klimek (I. Rachůnek, Kubát), 59. Rolinek (P. Ton, Pilař) - 7. T. Svoboda (V. Němec). Rozhodčí: Husička, Lacina - Jindra, Skopal. Vyloučení: 4:5. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 6827.

Sparta: Pöpperle - Pilař, Krejčík, Švrček, Kubát, Sičák, Philipp, Gřegořek - P. Ton, J. Hlinka, Rolinek - Kumstát, Pech, Buchtele - Klimek, Přibyl, I. Rachůnek - Forman, Simon, T. Rachůnek. Trenéři: Jandač a Moták.

Brno: Trvaj - Dujsík, Jan Hanzlík, D. Nosek, Kempný, Kuboš, Žižka - Jenyš, Čermák, J. Káňa II - T. Svoboda, V. Němec, J. Hruška - Dočekal, Koreis, Burian - H. Zohorna, Holec, Wasserbauer. Trenéři: Kýhos, Pešout a Beran.

21. kolo: HC Slavia Praha - Bílí Tygři Liberec 3:4 po sam. nájezdech (0:0, 0:2, 3:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 46. Valach (V. Růžička ml., Skokan), 55. Žejdl (Kadlec, Petrovický), 57. Vrdlovec - 29. Bartek (Bulík, Bulíř), 36. Bartek (Víšek), 51. Nedvěd (Vampola, T. Urban), rozhodující sam. nájezd Bartek. Rozhodčí: Polák, Šindler - Flegl, Štofa. Vyloučení: 3:4, navíc Valach (Slavia) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 3134.

Slavia: Furch - Kadlec, Holub, Kolařík, Štich, Valach, Wharton, Knot - Bednář, Petrovický, Tomica - Žejdl, V. Růžička ml., Krenželok - Skokan, Poletín, Vrdlovec - Stránský, Klhůfek, T. Doležal. Trenéři: V. Růžička st. a Weissmann.

Liberec: Melicherčík - Hunkes, Derner, Voráček, Výtisk, Vitásek, Čakajík, Šimek - T. Urban, Nedvěd, Vampola - Bartek, Bulík, Víšek - Pospíšil, Filippi, Bulíř - Valský, Zacha, J. Vlach. Trenéři: Hynek a M. Černý.

1. Sparta Praha 24 18 1 1 4 104:41 57
2. Hradec Králové 24 10 7 3 4 62:48 47
3. Plzeň 24 11 3 3 7 61:56 42
4. Třinec 24 12 2 1 9 70:64 41
5. Zlín 24 9 4 4 7 65:59 39
6. Brno 24 11 2 2 9 54:48 39