5. 10. 2011 21:30
Liberec v extralize poskočil na třetí místo
Bílí Tygři Liberec.
Bílí Tygři Liberec. | Foto: ČTK

Liberec - Dva góly kapitána, tři body před domácími diváky a skok na třetí místo tabulky. Hokejisté Liberce porazili v dohrávce 8. kola extraligy České Budějovice 4:2.

Na vedoucí Zlín tak po tříbodovém zisku ztrácejí jediný bod. S rozhodnutím zápasu Bílí Tygři příliš neotáleli, přišlo totiž již v první třetině.

Tu domácí ovládli v poměru 3:0, když se jako správný kapitán projevil Petr Nedvěd, který se trefil v 6. a 11. minutě.

Plzeň porazila ve šlágru Zlín. Vítkovice padly s Brnem
Kladno vyhrálo v Třinci, Pardubice na ledě Komety

Třetí gól přidal po přihrávce Bartoviče Klimenta, hosté ovšem v dalším průběhu zápas zdramatizovali. Do druhé třetiny vystřídal jihočeského brankáře Kováře jeho teprve dvacetiletý náhradník Kantor, který dlouho držel čisté konto.

A přesně v polovině utkání se České Budějovice dočkaly gólu, který znamenal naději. Vošvrdu v oslabení překvapil Kašpařík.

Dominanci brankářů pak přerušil osm minut před koncem Šimánek, který se prosadil pohotovou dorážkou. Jihočeši zvolili hru vabank, vyrovnání se ale nedočkali.

Naopak Kantorovu chybu v 57. minutě potrestal Vak čtvrtým gólem.

Budějovice prohrály v liberecké aréně už pošesté v řadě a letos venku ještě nevyhrály.

Dohrávka 8. kola hokejové extraligy:

Bílí Tygři Liberec - HC Mountfield České Budějovice 4:2 (3:0, 0:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 6. P. Nedvěd (Kudrna, Bartovič), 11. P. Nedvěd (Holub, Bartovič), 17. Klimenta (Bartovič), 57. Vak - 30. Kašpařík, 52. Šimánek (Kašpařík, Ptáček). Rozhodčí: Souček, Turčan - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:0. V oslabení: 1:1. Diváci: 3539.

Liberec: Vošvrda - Výtisk, Čakajík, Holub, Hay, Trončinský, D. Kajínek, Derner, Moravec - Bartovič, P. Nedvěd, Kudrna - Špaček, Vak, Klimenta - Dušek, T. Urban, Bárta - Vantuch, L. Krejčík, P. Urban. Trenéři: Kalous a Pešán.

České Budějovice: Jakub Kovář (21. Kantor) - Kranjc, Ptáček, J. Novák, Vydarený, Mikuš, Kolarz - L. Květoň, Kašpařík, Šimánek - Marek, Mikeska, Sailer - Mertl, R. Pšurný, Martynek - Langhammer, Gulaš, Červený - Podlešák, Vráblík. Trenéři: F. Výborný a Kupka.