reklama

Bílým tygrům má znovu nabrousit zuby nový trenér Pešán

Bílí tygři se v této extraligové sezoně trápí. Pomůže jim nový trenér Pešán? Bílí tygři se v této extraligové sezoně trápí. Pomůže jim nový trenér Pešán? autor: Lukáš Drštička
Hokejoví Tygři z Liberce mají nového trenéra, Filipa Pešána

Liberec - Filip Pešán je novým hlavním trenérem extraligových hokejistů Liberce.

Dosavadní asistent převezme funkci po Marianu Jelínkovi, který byl odvolán před deseti dny. Pešán bude spolupracovat s asistentem Milanem Černým, se kterým již Bílé Tygry vedl v posledním zápase před reprezentační přestávkou.

Severočeši měli po Jelínkovu odvolání zájem angažovat Josefa Jandače, který ale nakonec nečekaně zamířil na střídačku pražské Sparty.

"Zvažovali jsme hned několik možností, jak vzniklou situaci řešit. K této variantě jsme se rozhodli především proto, že nejméně naruší chod týmu, protože sezona je v plném proudu," uvedl generální manažer Ctibor Jech v oficiální tiskové zprávě.

Čtyřiatřicetiletý Pešán působí u libereckého týmu od října 2008, kdy nahradil odvolaného Dušana Gregora a až do konce tehdejší sezony byl hlavním koučem. Od dalšího extraligového ročníku se přesunul do funkce asistenta, kterou vykonával doposud.

Pavelec na severu Čech končí

"Filip Pešán zná atmosféru v týmu i jednotlivé hráče a může plynule navázat na systém práce posledních let," řekl Jech.

Nové trenérské dvojici k trvalému angažmá pomohl i výsledek ve Zlíně, kde Liberec vyhrál 5:1. "Dokázali zlepšit herní projev a tým dovést k jednoznačné výhře," uvedl liberecký generální manažer.

Bílé Tygry čeká první extraligový zápas po reprezentační přestávce až v neděli, kdy se představí doma proti Litvínovu.

V úterý mají na programu poslední duel European Trophy na ledě švýcarského Bernu, kde se ale představí bez reprezentantů i posil ze zámořské NHL. Na severu Čech navíc již nebude pokračovat brankář Ondřej Pavelec.

reklama