reklama

Bitva jako u Thermopyl. Lužánky hlásí na Spartu téměř vyprodáno

Spartě na tréninku za Lužánkami mírně sněžilo Sparta Praha vyzkoušela v pátek dopoledne led na improvizovaném stadionu v brněnských Lužánkách. Večer na něm odehraje extraligový duel proti domácí Kometě. Foto: Lukáš Caha
Brno dnes hostí historicky druhý extraligový zápas pod širým nebem. Do improvizované arény za Lužánky přijíždí Sparta.

Brno - Pražská Sparta si v pátek v extraligovém souboji s Kometou bude připadat jako v historické bitvě u Therpopyl. Proti svěřencům kouče Josefa Jandače půjde více než dvacet tisíc brněnských fanoušků. 

"Zbývá již jen několik lístků," hlásili totiž organizátoři den před druhým utkáním pod širým nebem v rámci Hokejových her. Je tedy více než pravděpodobné, že extraligový rekord bude znovu překonán (v neděli sledovalo zápas Kometa - Plzeň 18 514 diváků).

V ohrožení je ale i československý návštěvnický rekord. Před více než padesáti lety vidělo zápas Spartaku Sokolovo se Slovanem Bratislava přes devatenáct tisíc fanoušků. Kapacita improvizovaného stadionu za Lužánkami je přitom 21 500. 

"Je to vyhecované derby. Bude bouřlivá atmosféra," myslí si Sparťan Jan Švrček. "Jestli bude vyprodáno, tak to bude parádní. Škoda jen, že těch dvacet tisíc lidí bude proti nám," směje se obránce Marek Hrbas

Sparta si led v Lužánkách vyzkoušela již v pátek dopoledne, aby se aklimatizovala na venkovní podmínky. "Zkoušeli jsme jen odrazy puků od mantinelů, protože je to trochu jiné než v hale. Jsou takové rychlejší a daleko více se od nich ty puky odráží. Na to si musíme dávat pozor," upozorňuje Švrček. 

Diváky rozproudí skupina Kabát

V Brně i chvíli sněžilo a místy se na ledové ploše vrstvil sníh: "Led mě překvapil, protože je dobrý. Nejsou tu žádné větší hrboly," všil si devětadvacetiletý bek, který v Kometě než přestoupil do Sparty strávil dvě sezóny. 

"Těch zápasů proti Brnu jsem už několik zažil. Bude to spíš výjimečné tím, že se hraje venku," dodává Švrček před úvodním vhazováním, které je na programu od 18:20.

Ještě před samotným začátkem se však fanoušci mohou těšit na téměř hodinový koncert populární české skupiny Kabát. Následně Kometa uctí památku nedávno zesnulého legendárního brněnského hokejisty Bronislava Dandy. 

reklama