reklama

Bitva o Holešovice: Úvod smírný, navrch by měla mít Sparta

Podívejte se na fotogalerii z prvního zápasu Sparty proti Karlovým Varům Podívejte se na fotogalerii z prvního zápasu Sparty proti Karlovým Varům Foto: CPA - Eduard Erben
V holešovické Tipsport aréně nyní působí dva celky: Sparta a Lev. Na úvodní zápasy sezony přilákaly stejný počet diváků.

Praha - 6388 vs. 6358. 2:1 po nájezdech vs. 2:1 v normální hrací době. Tak dopadlo, co se počtů diváků a výsledků týče, úvodní měření sil v pomyslné bitvě o holešovickou Tipsport arénu mezi Spartou a Lvem. Nebo chcete-li mezi extraligou a KHL.

"Sparta si je vědoma, že v Praze je další hokejový produkt, který fanoušky určitě zajímá. Navíc Lev hraje v naší hale, takže o to víc se všichni na Spartě musí snažit," uvedl k netradiční situaci tiskový mluvčí Sparty Tomáš Zetek.

Podle řeči čísel se tedy obě mužstva rozjela na první pohled prakticky stejně. Nutno však poznamenat, že oba úvodní zápasy divákům bůhví jak velký zážitek nepřinesly a rovněž fandění působilo mdle.

Sparta chce místo show kvalitní hru

Lev sliboval už v předzápasovém programu s Rigou velkolepou show. Do ní však toho docela hodně scházelo. V dalších dvou střetnutích pak dokonce chyběl i slavnostní nástup hráčů na led. Spartě tak o týden později proti Karlovým Varům stačilo vsadit na tradiční zahájení s gladiátory a pyroshow z římských svící.

Více než na atraktivitu programu mimo mantinely se chce Sparta snažit především o vysokou kvalitu předváděné hry. "Hlavní je, aby Sparta hrála dobrý hokej. Když se bude dařit, tak lidi na ní budou chodit," věří Zetek.

"Ale samozřejmě dáváme také důraz na akce mimo led, jako jsou Sparťanská krev, autogramiády apod, protože už patří ke každoroční tradici," dodává.

Mezi fanoušky klid zbraní

A jak se staví k přítomnosti jiného klubu v domovské hale sami fanoušci? Zprvu sice byli otevřeně proti a chystali veřejné protesty. Po pár týdnech a domluvě s vedením se však uklidnili a nyní se dokonce mnoho sparťanů těší, až se půjdou na KHL čas od času podívat.

"Averze sparťanů vůči Lvu není zas tak velká. Víme, že to našemu klubu přináší ekonomický prospěch," uvědomují si. Zmíněné výhody se už projevily například v čistčím ledu, průhlednějších plexisklech, lepším osvětlení a kamerovém systému.

Že Lev Spartě přetáhne diváky se hráči neobávají. "Sparta má hodně dobrou fanouškovskou základnu. Bylo to vidět hned v prvním zápase, přišlo šest a půl tisíc lidí, což je skvělá návštěva," těší brankáře Marka Schwarze.

"To, že lidi budou chodit i na KHL, by nám na návštěvnosti ubrat nemělo. Také řada sparťanů, tedy kromě těch opravdu zarputilých, kteří berou Lva jako vetřelce, se určitě občas zajde na KHL podívat. Zvlášť pokud přijedou velké hvězdy. Obecně na tom hokejoví příznivci vydělají," myslí si další z fanoušků.

Co dál? Asi povede Sparta

Další vývoj návštěvnosti a přízně obou holešovických klubů bude jistě hodně záviset na výsledcích a také na hvězdách, které se při výluce NHL v Česku představí.

Předpokládaný trend (na třetí zápas Lva přišlo už jen necelých pět tisíc diváků) však napovídá, že pokles návštěvnosti pražské KHL se na určité hranici zastaví a bude kolem ní oscilovat. Nepředpokládá se totiž, že by Lev hrál na špici soutěže.

Naopak u Sparty se počítá s tím, že jakmile nastane ta pravá zimní hokejová sezona, divácká podpora poroste. Zvláť když naláká fanoušky kvalitní hrou a dobrými výsledky.

reklama