Blaťák poslal Ufu vítězným gólem do vedení v semifinále

24. 3. 2011 18:37
Ufa - Magnitogorsk 4:3

Ufa - Český obránce Miroslav Blaťák dal vítězný gól v úvodním finále Východní konference KHL, v němž Ufa porazila Magnitogorsk 4:3 a vede 1:0 na zápasy.

Mistr světa z loňského roku skóroval v 39. minutě v přesilové hře střelou dálky a svou druhou brankou v play off zvýšil na 4:2.

Hosté v úvodu třetí třetiny už jen snížili zásluhou Jevgenije Varlamova, takže Blaťákova trefa byla nakonec v zápase rozhodující.

VIDEO Štěpánkova minela stála Petrohrad semifinále KHL

Ufa šla do vedení už po 30 sekundách, kdy otevřel skóre Igor Grigorenko. Magnitogorsku, kterému opět chyběl zraněný útočník Tomáš Rolinek, se povedlo stav otočit, ale ještě v první třetině domácí stihli vyrovnat.

Ve druhé části měla Ufa jasně navrch, přestřílela soupeře 17:3 a z převahy vytěžila dva góly, což rozhodlo. Druhý zápas série se hraje v sobotu.