Blaťákův gól do prázdné branky zpečetil výhru Omsku v Astaně

Aktualizováno 14. 11. 2014 22:05
Obránce Miroslav Blaťák poprvé skóroval v tomto ročníku Kontinentální hokejové ligy a gólem na konečných 3:1 potvrdil vítězství Omsku v Astaně.
Miroslav Blaťák
Miroslav Blaťák | Foto: Vojtěch Marek

Moskva  - Obránce Miroslav Blaťák poprvé skóroval v tomto ročníku Kontinentální hokejové ligy a gólem na konečných 3:1 potvrdil vítězství Omsku v Astaně. Po přihrávce krajana Vladimíra Sobotky se 35 vteřin před koncem téměř přes celé kluziště trefil do prázdné branky domácího Barysu. Sobotka asistoval i u prvního gólu Avangardu, který se dvakrát prosadil v oslabení.

Gól Jana Kováře vynesl vedoucímu týmu Východní konference Magnitogorsku jen bod, neboť v derby Metallurgů nakonec uspěl domácí Novokuzněck 2:1 v prodloužení. Kovář v 21. minutě zakončil v přesilovce kombinaci celého útoku a vyrovnal na 1:1. Na kontě má 11 branek a 22 asistencí a je nejproduktivnějším českým hráčem v lize.

Podruhé v sezoně nastoupil za Atlant Mytišči útočník Petr Vrána a připsal si první branku. V Záhřebu však byl jediným střelcem ruského týmu, který s Medveščakem prohrál 1:4.

Kontinentální hokejová liga:

Chabarovsk - Kazaň 1:8, Vladivostok - Jekatěrinburg 1:4, Novokuzněck - Magnitogorsk 2:1 v prodl. (za hosty Jan Kovář1+0), Barys Astana - Omsk 1:3 (Sobotka 0+2, Blaťák 1+0), CSKA Moskva - Ufa 7:0, Nižnij Novgorod - Čerepovec 2:4, Viťaz Podolsk - Jaroslavl 4:3 v prodl.,Dinamo Riga - Dinamo Minsk 4:1, Záhřeb - Atlant Mytišči 4:1 (za hosty P. Vrána 1+0).