Bleskový konec. Magnitogorsk vyhodil Jandače už po třech zápasech nové sezony

6. 9. 2019 21:02
Bývalý kouč české reprezentace Josef Jandač už nevede hokejisty Magnitogorsku. Od týmu byl odvolán hned v úvodu své druhé sezony v KHL poté, co Metallurg prohrál dva ze tří dosavadních zápasů. Podle ruských médií Jandače na střídačce nahradí Ilja Vorobjov.
Josef Jandač se v nové sezoně KHL dopočítal na střídačce Magnitogorsku jen tří zápasů | Foto: Reuters

Padesátiletý český trenér skončil u mužstva po dnešní porážce 0:2 s Viťazem Podolsk. V předchozích zápasech Magnitogorsk porazil Čerepovec 4:2 a v úvodním duelu podlehl Petrohradu 1:3.

Jandač podepsal loni v dubnu s Metallurgem smlouvu na dva roky, ale odchází již na začátku nového ročníku soutěže. V minulé sezoně dvojnásobný šampion KHL pod jeho vedením skončil po základní části třetí ve Východní konferenci, ale v play off vypadl hned v prvním kole s Ufou.

Jandačův nástupce Vorobjov již na střídačce Magnitogorsku působil, nejprve jako asistent a později jako hlavní kouč. Loni v dubnu se ujal ruské reprezentace po odstoupení Olega Znaroka, kterému předtím v roli asistenta pomohl vybojovat zlato na olympijských hrách v Pchjongčchangu. V minulé sezoně vedle sborné vedl také hokejisty Petrohradu.

Vstup do sezony se naopak povedl brankáři Jakubovi Kovářovi, který vychytal vítězství i ve třetím utkání nového ročníku KHL. Po dvou těsných výhrách dnes Jekatěrinburg porazil Petrohrad 5:2, český reprezentant k tomu přispěl 29 úspěšnými zákroky.

Dvěma góly se pod vítězství Traktoru podepsal německý útočník Brooks Macek. Nováček v soutěži vede kanadské bodování s třemi brankami a dvěma asistencemi.

Tři výhry ze tří zápasů má také Dynamo Moskva, které v derby zdolalo Spartak 3:2 v prodloužení. Svým druhým gólem v zápase o tom rozhodl v 62. minutě finský obránce Juuso Hietanen. U jeho první branky v úvodní třetině asistoval český útočník Dmitrij Jaškin, jenž po příchodu z NHL poprvé v soutěži bodoval.

KHL:

Magnitogorsk - Viťaz Podolsk 0:2, Jekatěrinburg - Petrohrad 5:2, Jaroslavl - Nižnij Novgorod 3:4 (za domácí Nakládal 0+1), CSKA Moskva - Nižněkamsk 3:2 v prodl., Dynamo Moskva - Spartak Moskva 3:2 v prodl. (Jaškin 0+1 - Hanzl 0+1), HK Soči - Dinamo Minsk 5:4, Omsk - Čerepovec 1:5.